3 способи створити багатомовний сайт

15-12-2020

Багатомовний сайт дозволяє значно розширити географію продажів, вийти на нові ринки, охопити більше мовних груп користувачів в тій же країні.

Переваг багатомовного сайту величезна кількість, і вони цілком очевидні. Сьогодні поговоримо про різні підходи до створення багатомовних сайтів, про які ви, можливо, не знаєте.

Насправді існує як мінімум 3 основні підходи до створення мультимовного сайту.

Зміст статті:

1. 3 способи, як створити багатомовний сайт.

  1. Віджет для автоматичного перекладу сайту.
  2. Мовні окремі файли.
  3. Створення окремих сайтів.

2. Мовні версії на одному домені або декількох піддоменів?

3. Як зрозуміти, що перед вами правильно налаштований багатомовний сайт

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

1. 3 способи як створити багатомовний сайт.

1. Віджет для автоматичного перекладу сайту.

Недоліки першого способу настільки очевидні і дуже серйозні, що зупинимося на цьому способі лише для повноти картини і для того, щоб ви могли порівнювати всі підходи. Цей спосіб полягає в тому, щоб встановити на сайт віджет для автоматичного перекладу сайту, наприклад Google -перекладач.

Про те, як це виглядає більш наочно подивимося на зображенні. Спочатку сайт зроблений на англійській мові, працює абсолютно коректно і в шапці сайту встановлений віджет для перемикання мов.

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

Перевагою цього методу є те, що можна підключити практично будь-яку кількість мов. Це може 3, 5, 10, 20 і навіть 50 мов без якихось серйозних зусиль.

Але і недоліки у цього способу очевидні. Так, якщо ми перемикаємося на російську мову за допомогою цього рішення, то бачимо автоматичний переклад з усіма його очевидними недоліками - китові хвости, підказки, нокдаун, інструменти і так далі.

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

Автоматичний переклад не може перевести так само точно, як це робить людина. Автоматичний переклад не дотримується правила мови, можуть бути розбиті або неправильно прописані ключові фрази. Це обов'язково позначиться на конверсії сайту, на репутації ресурсу, враженні клієнта від користування таким сайтом і так далі.

Таке рішення може підійти якщо необхідно працювати з великою кількістю країн, але при цьому немає достатнього бюджету на вдосконалення та доопрацювання сайту. Це простий бюджетний варіант, який можна впровадити за один день, але і недоліки будуть давати про себе знати щодня.

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

2. Мовні окремі файли.

Другий спосіб більш типовий і використовується на мільйонах сайтів у всьому світі. Йдеться про застосування мовних файлів для перекладу певних частин сайту.

Отже, ми маємо один сайт і одну адміністративну панель - єдиний центр управління сайтом, але при цьому маємо окремий файл перекладу для кожної конкретної мови.

Подивимося більш наочно. За замовчуванням сайт відкривається англійською мовою і є перемикач для російської мови.

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

У момент перемикання ми бачимо ту ж структуру сайту, ту ж структуру сторінок, але всі написи, весь текстовий контент перекладається на російську мову.

Перевага цього підходу полягає в тому, що ми можемо управляти усіма мовними версіями сайту з однієї єдиної панелі управління. Тим самим, при використанні такого способу зручно управляти, адмініструвати, збирати замовлення в одному місці, працювати з контентом на різних мовах.

Але в цих перевагах полягають і недоліки такого підходу. Так, якщо з замовленнями працюють різні відділи продажів в різних країнах, то цілком прогнозовано, що робити це в єдиній адміністративній панелі, в загальному списку замовлень, буде не зручно.

До того ж, цей спосіб складніший в реалізації, ніж перший варіант. Буде потрібно доопрацювання сайту, впровадження додаткових рішень. Але в той же час, якщо ви використовуєте cms наприклад, wordpress або якусь іншу, то напевно для неї є готові плагіни і інші рішення, які сильно спростять вам життя при перекладі сайту.

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

3. Створення окремих сайтів.

Третій підхід, який заслуговує на увагу, це створення окремих сайтів для кожної мови. Технічно це можуть бути копії одного і того ж сайту, причому при переході, користувач може навіть не зрозуміти, що це різні сайти, з абсолютно різними адміністративними панелями. Також це можуть бути абсолютно окремі сайти з різним дизайном, різної структури і так далі.

Подивимося на прикладі. На даний момент ми знаходимося на англійській версії цього сайту, яка використовується у всьому світі. При цьому, на цій версії сайту, ми можемо перейти на російську мову.

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

Як видно перекладений сайт виглядає інакше, має іншу структуру. Він створений на іншому движку і працює по абсолютно окремим принципам.

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

Основні переваги такого підходу полягають в тому, що для кожної мовної версії є можливість створити окрему структуру, дизайн, набір товарів і навіть просувати кожен сайт окремо. Також до переваг такого підходу можна віднести окремий центр управління. Тобто замовлення з кожної мовної версії будуть відправлятися в свою адміністративну панель і з ними будуть працювати окремі контент-менеджери, можливо навіть в різних країнах.

Але і тут є свої недоліки. Наприклад, зробити окремий сайт для кожної мови це складніше і звичайно ж набагато дорожче. А в подальшому буде складніше адмініструвати всі ці сайти, тому що адмініструвати кожен сайт доведеться окремо. Якщо сайту потрібні оновлення, доробка, зміна дизайну, то це може знадобитися для кожного сайту. А це тягне за собою великі витрати.

Отже, ми поговорили про три способи технічної реалізації багатомовного сайту, але з вище представленої інформації спливає наступне питання, про якому ми поговоримо далі.

Рекомендуємо подивитися відео:

2. Мовні версії на одному домені або декількох піддоменів?

Як бути далі, розміщувати мовні версії сайту на окремих доменах або піддоменів або об'єднати всі в межах одного домену.

У кожного з цих підходів є свої переваги і недоліки.

Наприклад, на сайті adm.photo / ru ми бачимо, що всі мовні версії об'єднані на одному домені.

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

У нас є адреса adm.photo / ru і якщо перейти на англомовну версію, то бачимо адреса adm.photo без додаткових ознак мови.

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

Це найпростіший і практичний варіант, який не вимагає підключення додаткових доментов і піддоменів.

Другий варіант, це коли кожна мовна версія має власний піддомен або взагалі окремий домен.

Наприклад, у нас є російський сайт крамп.рф і англомовний сайт, який використовується у всьому світі kramp.com

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

 

Як правильно створити багатомовний сайт

 

Перевага такого підходу полягає в тому, що кожну мовну версію можна просувати окремо в пошукових системах, контекстній рекламі і як-небудь ще. Питання вибору доменів для кожної мовної версії або одного домену для всіх мов це питання просування, подальшого промоушена сайту, а не технічної реалізації сайту.

Рекомендуємо подивитися відео:

3. Як зрозуміти, що перед вами правильно налаштований багатомовний сайт

  • Грамотно налаштований багатомовний сайт буде індексуватися в пошукових системах на кожній мові.
  • При переході на іншу мову перехід здійснюється відповідно - тобто в той же розділ, тільки вже перекладений на іншу мову.
  • На сторінці переведений весь контент під вибрану мову, в тому числі текст, зображення, інтерфейс.
  • У всіх мовних версіях відображається коректна верстка.
  • У сайта високі конверсії і він веде трафік.

Отже, резюмуючи вищесказане, можна сказати, що у кожного способу є свої переваги і недоліки. Про те який варіант створення мультимовного сайту підійде конкретному клієнтові і конкретному бізнесу неможливо. Для цього необхідне розуміння географії, продажу в якій країні будуть проводитися і який в ній мова є кращим, як планується проводиться робота із замовленнями.

Переклад сайту на інші мови не менше кропітка праця, як і інші маніпуляції на ньому, в якому задіяний цілий штат співробітників.

Залишилися питання? Зв'яжіться з нами, щоб отримати безкоштовну консультацію з приводу створення максимально зручного і правильного з точки зору пошукових систем мультимовного сайту.