9 способів, як захистити сайт від спаму, поради від Google

07-08-2020
Бот для відправки спаму заважає користувачам сприймати оригінальну інформацію ресурсу, що зменшує задоволеність його відвідувачів і в підсумку призводить до зменшення відвідувачів на конкретному сайті. 
 
Зміст статті:
 

1. 9 способів захистити сайт від спаму.

2. Як звіти про спам використовуються в Google.

3. Де можна замовити якісний сайт в Україні?

 

 

 

1. 9 способів захистити сайт від спаму.

 

Як приклад, щоб зрозуміти, що таке спам-бот, можна привести будь-які листи, які приходять на вашу пошту від невідомих осіб і організацій, про які ви раніше і не знали. Найчастіше це масова розсилка розрахована на велику кількість адрес і містить в собі різні комерційні пропозиції або рекламу.

Спам-боти працюють не тільки з поштою, але і з будь-якими сайтами, соціальними групами або мережами, а також іншими ресурсами в Інтернеті. 
За статистикою 2/3 електронних листів це електронний спам. Вони не несуть в собі ніякої корисної інформації і часто є шкідливими. Користувач може зловити вірус або троян, що може вивести з ладу комп'ютер або зловмисник може вкрасти особисті дані - паролі від банківських карт, паспортні дані і так далі.
Спам-боти збільшують навантаження на сервер сайту, що знижує швидкість завантаження сайту. Боти також спотворюють дані аналітики сайту, а це мінімізує ймовірність об'єктного аналізу поведінкових метрик, підрахунку реального трафіку і особливості цільової аудиторії.

9 способів захистити сайт від спаму

 

Спамерам особливо легко потрапити на сайти, у яких є проблеми з безпекою. Як правило це старі версії блогів, дошки оголошень, ін. Виділяйте час на те, щоб регулярно оновлювати програмне забезпечення сайту.

 1.2. Встановіть капчу.

 

Звичайно, користувача може дратувати, коли сайт просить ввести капчу. Але з іншого боку, а саме з боку власника сайту, потрібно розуміти, що капча потрібна саме для безпеки. Капча запитує, щоб користувач підтвердив, що він не робот. Якщо капча введена правильно, то це буде означати, що на сайт прийшла жива людина, а не автоматизований скрипт, який залишає спамні записи. Для того, щоб зробити капчу на сайті існують спеціальні сервіси, такі як reCAPTCHA , Securimage або Jcaptcha.

 1.3. Якнайшвидше блокуйте підозрілу активність.

 

 
На багато систем управління контентом є можливість установки обмеження по часу між повідомленнями. Також можна встановити плагіни, які роблять пошук надмірного трафіку з окремих IP-адрес або проксі-серверів і іншої активності, яка найбільше нагадує активність ботів, ніж живих людей. 

 1.4. Перевіряйте найактивніших користувачів в обговореннях на сайті.

 

 
Вебмастера і адміни сайтів знають своїх постійних читачів. А ось якщо користувач з'явився на сайті зовсім недавно і розміщує на сайті занадто велику кількість повідомлень, то є всі передумови, щоб перевірити його профіль і переконатися, що це не спам-бот.

 1.5. Деякі типи коментарів можна відключити.

 

Деякі старі теми на форумах, в яких вже навряд чи будуть залишати свіжі коментарі можна вимкнути. Якщо користувачі більше не взаємодіють з цим контентом, то повне виключення коментарів, дозволить запобігти використанню форуму спамерами.

 1.6. Ефективно використовуйте можливості модерації.

 

Особисто модеруються всі коментарі з посиланнями. Якщо ж коментарів дуже багато і зробити це фізично не вдається, то розгляньте можливість включення функції, щоб користувач мав певну репутацію перед тим, як залишати посилання.
Якщо є можливість, то для анонімних користувачів забороніть можливість залишати посилання.
Слідкуйте за новими відвідувачами сайту і їх коментарями особливо уважно.

 1.7. Створіть чорний список спамних слів.

 

До чорного списку рекомендується додати терміни, які можуть бути використані тільки спамерами. Їх можна взяти з вже існуючих спамних коментарів або пошукати на інших форумах або сайтах. Очевидно, недоречні коментарі відразу ж блокуйте, особливо якщо вони містять слова з чорного списку.
Позначати такі коментарі як спам можуть спеціально встановлені плагіни або вбудовані функції.

 1.8. Використовуйте атрибут " nofollow " для посилань в області коментарів.

 

За замовчуванням багато сайтів автоматично додають цей атрибут до кожного доданого коментарю. І до того ж це відлякає спамерів від користування вашим сайтом.

 1.9. Для захисту сайту використовуйте автоматизовані системи.

 

Встановіть на сайт автоматизовані системи щодо захисту сайту від спаму, наприклад, Akismet , який вже встановлений на багатьох сайтів, блогів, форумів.
 

Рекомендуємо подивитися відео:

 

 2. Як звіти про спам використовуються в Google.

За словами представників компанії Google , щодня вони отримують сотні повідомлень про спам. Працівники змушені більшу частину пошуку спаму виконувати вручну для виявлення спаму і поліпшення результатів пошуку.

Звіти про спам грають важливу роль, так як допомагають зрозуміти, де в автоматизованих системах виявлення спаму може бути відсутнім покриття. Набагато важливіше вирішити основну проблему з автоматизованими системами виявлення, ніж робити ручні дії з одним URL або сайтом. Завжди є можливість для поліпшення, і звіти про спам, є критично важливим ресурсом.

Один з кращих підходів до запобігання спаму в пошуку - це готувати високоякісний контент, створений веб-спільнотою і виявляти його за допомогою рейтингу.

Якщо залишаються будь-які питання їх завжди можна задати фахівцям.

Рекомендуємо подивитися відео:

 

 3. Де можна замовити якісний сайт в Україні?

Замовити якісний сайт під ключ можна в компанії WECANDOWEB. Ми прагнемо максимально глибоко зануриться в Ваш бізнес, щоб Ви і Ваша справа приносили Вам не тільки задоволення, але і прибуток.

Створення якісного сайту один з способів привернути увагу до Вашого бізнесу, послуги. Ми стежимо за останніми новинками у сфері маркетингу, програмування, аналітики і навіть вивчимо Ваш бізнес, щоб говорити з вами на одній мові.

Створення сайту під ключ дає суттєву перевагу перед Вашими конкурентами, а співпраця з нами - це впевненість у завтрашньому дні і збільшенні кількості клієнтів.

Що ми робимо?
 • Розробка сайту
 • Розробка Landing Page
 • Розробка інтернет-магазину
 • Сайт візитка
 • Ексклюзивні сайти
 • Лідогенерірующіе сайти
 • Розробка мобільних додатків
 • Корпоративний сайт
 • CRO збільшення конверсій на сайт
 • Просування сайту (SEO)
 • Контекстна реклама
 • Просування в соціальних мережах (SMM)
 • Юзабіліті-аудит
 • Налаштування веб-аналітики
 • Дизайн сайтів
 • Розробка логотипів
 • Написання текстів
 • Доопрацювання сайтів
 • Супровід сайтів

Нужна консультация или появились вопросы? Тогда звоните прямо сейчас!