Google відклав ранжування сайтів по мобільній версії до весни 2021 року

Компанія Google відклала ранжування всіх сайтів по їх мобільній версії в зв'язку зі світовою пандемією. Mobile - first -індексування мало б включитися вже у вересні цього року. Але його відклали до березня 2021 року, повідомляє офіційний блог компанії.
««Наш початковий план був включити mobile - first -індексування для всіх сайтів в пошуку в вересні 2020 року. Ми розуміємо, що в ці нестабільні часи не завжди просто сфокусуватися на роботі, тому ми відкладаємо це до березня 2021 року. До цього часу вся наша індексація перейде на mobile-first », - повідомляють в компанії.
Для вебмайстрів це подовжує термін, який можна використовувати на те, щоб привести свої сайти в порядок. Варто відзначити, що мобільна індексація вже працює за замовчуванням для всіх нових сайтів з липня 2019 року. А ось іншим сайтам все ж доведеться трохи попрацювати над своїми дітищами і привести їх в порядок.
Що робити, щоб не просісти в пошуку при mobile-first ?
Про це подбав сам Google і навіть надав інструкцію про те, як поліпшити показники мобільної версії.
1. Googlebot повинен бачити весь контент і всі ресурси мобільної версії сайту
За допомогою спеціальних програм перевірте, чи використовуються в мобільній версії ті ж мета-теги, що і в звичайній версії вашого сайту. Особливу увагу приділіть тегам noindex та nofollow . Наприклад, якщо в мобільній версії вони використовуються, а в десктопі їх немає, то при переході на mobile-first індекс Google цілком певно не проіндексує контент.
2. Завантажуйте весь основний контент
Пошуковик рекомендує завантажувати весь основний контент, який буде так чи інакше пов'язаний з діями користувача. Це може бути свайп , клік або набір тексту.
3. Переконайтеся в коректності роботи robots.txt
Переконайтеся, що ви не блокуєте потрібні ресурси за допомогою robots.txt. Таке часто зустрічається, і сам власник сайту або веб-майстер можуть цього не знати або забути про це. Але вже в найближчому майбутньому ненавмисне блокування URL CSS-файлів може негативно відобразитися на ранжируванні.
4. Однаковий контент
Переконайтеся, що на мобільній версії і в десктопі у вас однаковий контент.
5. Перевірте зображення та відео
Не використовуйте занадто маленькі зображення або зображення низької якості. Хоча ця істина була відома давно. Неякісні зображення - це просто неповага до відвідувачів вашого сайту. Наприклад, якщо в десктопній версії сайту на головній сторінці є 10 картинок високої якості, а в мобільній версії завантажуються їх неякісні версії невеликого розміру, то Google вважатиме це поганим показником.
Не забувайте прописувати атрибут alt.
Для відео використовуйте мікророзмітки VideoObject і перевірте, щоб і на робочому столі, і в мобільній версії відео працювало за допомогою VideoObject з повним відображенням контенту.
Відео та зображення повинні бути розміщені в місці, яке буде найбільш зручне для перегляду з мобільних пристроїв.
Відео в мобільній версії повинно бути також добре видно, як і в десктопі. Для Google буде поганим показником, якщо в десктоп-версії користувач спочатку побачить відео, а в мобільній - рекламу.
6. Заголовки
В обох версіях необхідно перевірити заголовки. Вони повинні бути зрозумілі, а головне однакові.
7. Швидкість завантаження
І звичайно ж, коли ви усунете всі недоліки, обов'язково перевірте швидкість завантаження як мобільної, так і десктопної версії сайту. Для цього Google надає свій безкоштовний інструмент Google PageSpeed Insights
Нагадуємо, що фахівці веб-студии WECANDOWEB готові прийти вам на допомогу і попрацювати над вашим сайтом - створити адаптивну або мобільну версію сайту, перевести на українську мову і так далі. Звертайтеся до нас з будь-якого питання, і ми разом знайдемо правильне рішення, щоб просунути на топові позиції не тільки ваш сайт, але і ваш бізнес.