Аудит контекстної реклами дозволить підтвердити ефективність або виявити слабкі сторони налаштувань рекламної кампанії

15-03-2021

Контекстна реклама Google AdWords - один з найпотужніших інструментів просування послуг і товарів в мережі інтернет. Її переваги можна відзначити в швидкому появі заявок, збільшенні впізнаваності бренду. Але якщо рекламні кампанії налаштовані неправильно, то результатом буде слив бюджету.

Зміст статті:

 • 1. Коли контекстна реклама не працює?
 • 2. Що входить в аудит рекламної кампанії в Google Adwords ?
 • 3. Що дає аудит контекстної реклами в компанії WECANDOWEB?

1. Коли контекстна реклама не працює?

Позитивний результат від застосування контекстної реклами можна очікувати лише в разі правильного налаштування рекламних кампаній. Якщо рекламний кабінет налаштований неправильно, невміло сегментована цільова аудиторія і геолокація, то ефективність реклами буде дорівнювати нулю.

Причин тому, що реклама працює не ефективно може бути кілька:

Заплутана структура рекламного кабінету

Складно проводити ефективні рекламні кампанії, коли створена велика кількість груп оголошень з різними запитами і, якщо вони з однаковою назвою. Структура кожної рекламної кампанії повинна бути правильною і простою. Тоді проводити аналітику буде легко і просто. Не потрібно буде відволікатися на те, щоб зрозуміти, де знаходиться потрібне оголошення.

Багато відмов

Для того, щоб з'ясувати причину систематичних відмов слід перевірити запити, по яким просувається і показується рекламна кампанія. Цьому моменту приділяється особлива увага і є одним з головних складових всієї рекламної кампанії. Також потрібно провести аудит посадкової сторінки, на яку веде рекламне оголошення і коректність написання посилань.

Об'ява не відповідає змісту посадкової сторінки

Якщо в оголошенні показуються велосипеди, а сторінка веде на самокати, то не дивно, що користувач піде з такої сторінки, адже його очікування обмануті. Систематичні відмови призведуть до того, що знизиться рейтинг сайту в пошуковій видачі. Відвідувань, а значить продажів буде мало. Зміст посадкової сторінки і рекламного оголошення повинні повністю відповідати один одному, що забезпечить зростання кліків, а значить продажів.

Рекламне оголошення показується відразу в декількох пошукових системах

Показ реклами відразу в декількох пошукових системах одночасно, може ускладнити аналітику і управління ставками через змішання статистики з різних джерел.

Оголошення налаштоване по нерелевантним запитам

В такому випадку рекламне оголошення буде показуватися не вашій цільовій аудиторії і як наслідок її ефективність буде низька.

Відсутність розширень

Якщо ставка на аукціоні досить висока, то скоріш за все рекламне оголошення буде показуватися на першому місці у видачі та з усіма доповненнями. Якщо заповнити і налаштувати все розширення, то його ефективність суттєво збільшиться.

Однакові ставки для всіх фраз

В такому випадку можливість зайняти високі місця в продуктивних запитах невисока. Для оголошень по товару чи послузі, які купують частіше ставка повинна бути вище.

Оптимізація конверсії за програмними цілями для додаткових релевантних фраз відключена

Оптимізація ДРФ до поставлених цілей дає можливість поліпшити показники реклами. Однак тут необхідно регулярно моніторити витрати.

Вартість цільової дії по окремих фразах перевищує допустиму вартість

У цьому випадку реклама може просто не окупатися. Рішенням проблеми може стати зниження CPL і оптимізація показів оголошення.

Використання графічних оголошень не всіх форматів

Щоб охопити всю вашу цільову аудиторію потрібно підготувати різні графічні креативи для кожного сегмента. Дозволяється завантажувати до 20 картинок різного дозволу.

Ваші оголошення не настільки привабливі, як у конкурентів

Перед тим як починати власну рекламну кампанію уважно вивчіть роботу конкурентів. Проаналізуйте недоліки, і зробіть свою кампанію ще краще. Виявити і позбутися від усіх цих недоліків допоможе аудит контекстної реклами Google Adwords.

2. Що входить в аудит рекламної кампанії в Google Adwords ?

Якщо ви проводите рекламну кампанію в Google Ads , але бачите, що не одержуєте максимальної віддачі від вкладених грошей, то саме час замовити послугу "аудит рекламної кампанії" в WECANDOWEB. В аудит входить:

Аудит PPC-аккаунта Adwords

 • Перевірка існуючих налаштувань кампанії - бюджет, геотаргетинг , мова, правильне відображення на різних типах гаджетів;
 • перевірка зв'язку з системами аналітики;
 • стратегії показу оголошень і призначення ставок;
 • перевірка структури аккаунту;
 • перевірка релевантності ключових слів ключових запитах, їх правильна угруповання, за відгуками друзів , позиції;
 • перевірка пошукових запитів;
 • робота з "мінус-словами";
 • перевірка оголошень на релевантність запитам і повноту тексту;
 • перевірка оголошень на релевантність запитам і повноту тексту;
 • перевірка правильності цільових URL.

Перевірка систем аналітики

 • Перевірка чи правильно підключена Google Analytics ;
 • правильно чи обробляються і передаються дані, конверсії;
 • аналіз показника відмов, кількості переглянутих сторінок;
 • аналіз втрат через рейтинг або бюджету.

Висновки та рекомендації

На цьому етапі можна провести більш глибокий аналіз діяльності конкурентів. Можна порівняти свої напрацювання і досвід конкурентів зробити свою рекламну кампанію ще краще.

Основною метою роботи фахівців з контекстної реклами є зробити кліки дешевше і при цьому збільшити охоплення аудиторії, кому послуга або товар будуть корисні. Однак спиратися на одну лише вартість конверсії і ціну за клік можна. Необхідно проводити систематичну роботу - стежити за подальшими діями ліда , проводити порівняння з конкурентами, в загальному досягати найкращих результатів.

3. Що дає аудит контекстної реклами в компанії WECANDOWEB?

В першу чергу аудит контекстної реклами проводять для того, щоб виявити сильні і слабкі сторони рекламної компанії, зрозуміти, наскільки вона ефективна. Тоді те, що вже працює добре можна поліпшити, а то, що не працює - переробити і доопрацювати.

Замовляючи аудит контекстної реклами в WECANDOWEB клієнт отримує перелік рекомендацій щодо поліпшення роботи реклами, рекомендації по налаштуванню рекламних кампаній і оголошень, рекомендації по семантиці і списку "мінус-слів" і просто наставників, які допоможуть вивести ваш бізнес на новий рівень продажів.

Ми працюємо за принципом ІКРА

Індивідуально

Бізнес кожного клієнта індивідуальний, а значить і підхід теж повинен бути індивідуальним. Те, що можна використовувати в одній рекламній кампанії, просто категорично не спрацює в інший. Тому вникнути в суть вашого бізнесу наша перша і основна задача.

Комплексно

Вникнувши в суть вашого бізнесу, ми можемо подивитися на нього з боку конкурентів, тобто комплексно. На цьому етапі об'єднуються маркетинг, менеджмент, продажу утворюючи єдину стратегію, яку можна сміливо втілювати в реальність.

Розвиток

Створити і запустити рекламу мало. Надалі також важливо працювати над нею - проводити аналізи, впроваджувати нові оголошення, проводити акції.

Активно

Сучасний бізнес не стоїть на місці. Навіть один день простою може привести до фінансових втрат. Тому ні хвилини без діла. Активно працюємо і прагнемо підкорювати нові вершини.

Якщо хочете замовити послугу або отримати консультацію по контекстній рекламі, залиште ваші дані в формі зворотного зв'язку на сайті, і ми зв'яжемося з вами в зручний для вас час.