Google збирається оновити алгоритм ранжирування. На що це вплине і чого очікувати seo -спеціалістам

02-11-2020

Завдяки оновленням штучного інтелекту Google знову анонсував нововведення і збирається оновити алгоритми ранжирування. Новий алгоритм тепер зможе знаходити не тільки повністю релевантні запиту сторінки, але і шукати окремі фрагменти тексту на сторінці. Передбачається, що зміни торкнуться більше 7% пошукових запитів по всьому світу.

 

Google запускає новий алгоритм ранжирування

 

Фрагменти тексту будуть "додатковим фактором ранжирування" - прокоментував Google в своєму Твіттері.

Ось що сказав про нововведення seo -експерт Сергій Кокшаров в своєму Телеграм-каналі:

Google запускає новий алгоритм ранжирування

Як зараз відбувається ранжування? Шукаються релевантні сторінки. При цьому, великі сторінки, які висвітлюють різні питання, можуть залишитися без трафіку. У новому підході такі сторінки не залишаться без уваги. Пошуковик буде «вишукувати» за допомогою своєї нової технології релевантні пропозиції, які можуть бути корисною відповіддю на питання користувача. Чекайте серйозної тряски видачі. Швидше за все по інфо-запитам.

 

На що вплине новий фактор ранжування Google 2020?

Перш за все новий алгоритм ранжування Google торкнеться ядра пошукової системи, що істотно вплине на позиції ресурсу в пошуковій видачі.

Основні припущення:

  • Невеликі інформаційні ресурси можуть втратити свої позиції, особливо ті ресурси, які відверто крадуть чужий контент.
  • Не зможуть уникнути санкцій портали, для яких важлива експертність, авторитетність, надійність. Тут йдеться про той самий чинник EAT.
  • Скоріш за все порталів медичної тематики санкції можуть не торкнутися, так як тут дійсно складно зробити унікальний контент, адже точність в медицині понад усе. Унікальний текст не напишеш.
  • Ресурси з токсичними посилальними масами можуть втратити свої позиції, тому до покупки посилань варто підходити з усією обережністю.
  • Авторитетні сайти, які не раз підтверджували свою експертність знову піднімуться в пошуковій видачі.

Як бачите Google знову прагне до того, щоб контент на сайтах був дійсно корисним для читача, складений справжніми експертами, а посилальні маси повинні нарощуватися білими способами. Тобто контентом повинні дійсно ділитися і обговорювати його в соціальних мережах, а не просто купувати посилання на продажних сайтах низької якості, які з дня на день зовсім пропадуть з поля зору.

Пропонуємо ще раз подивитися на 10 чинників ранжирування пошукових систем і на що варто спиратися в першу чергу при розкручуванні сайту в 2020-2021 році:

 

Google запускає новий алгоритм ранжирування

 

Чи буде можливість підняти позиції сайту після нового алгоритму ранжирування Google?

Падіння позицій сайту перспектива багатьох сайтів, як би страшно це не звучало. Але ворушитися потрібно і залишати все на самоплив просто не можна. Ситуацію все ж можна буде виправити. Для цього потрібно буде опрацювати всі проблемні місця.

Нарощування маси

 

Google запускає новий алгоритм ранжирування

 

Якщо сайт ранжується в своїй більшості за рахунок створеного контенту, то в першу чергу необхідно зайнятися зовнішньою оптимізацією. Проаналізуйте вже наявні посилання, видаліть все сміття і займіться покупкою посилань тільки з якісних ресурсів.

Підвищуйте рівень експертності

 

Google запускає новий алгоритм ранжирування

 

Як ви пам'ятаєте, новий алгоритм буде ранжувати сторінку не просто за ключовою фразою, а з цілого шматка тексту. Тому "почистіть" контент на сайті. Якщо ви знаєте, що у вас є крадені статті або шматки текстів, то від них потрібно в терміновому порядку позбавлятися.

Крім того, давайте більше відомостей про автора матеріалу, вкажіть його експертом в певній галузі. Не забувайте про алгоритм ранжирування в Google Maps . Як ви пам'ятаєте, сайт з прив'язкою до певної адреси сприймається пошуковою системою набагато краще. Так що розміщений на сайті модуль Google Maps зіграє в вашу користь не тільки для пошукових систем, але і для вашого бізнесу в цілому.

 

Google запускає новий алгоритм ранжирування

 

Висновок

Як завжди, Google піклується про своїх читачів, щоб вони отримували тільки якісний і цікавий контент і головне, щоб змогли знайти потрібний матеріал дійсно швидко. Власники сайтів як ніхто знають свою цільову аудиторію, тому працюйте і у вас все вийде!