Контекстна і таргетована реклама. Чим відрізняється і що вибрати?

03-06-2020

Найшвидшим і популярним способом проінформувати клієнтів про свою послугу або товар в Інтернеті, вважаються таргетована і контекстна реклама.

Для більшої ефективності застосовують комплексний підхід до просування бізнесу. Якщо один метод не спрацює, то інший виграє неодмінно. Який же з видів реклами більш ефективний?

Яка різниця між таргетованою та контекстною рекламою?

В першу чергу, варто відзначити, що це два абсолютно різних види реклами. Хоча їх часто плутають.

Загальне у них лише одне - результативність. Але, знову ж таки, за умови, що дотримані всі правила, і до рекламної кампанії був грамотний підхід.

Контекстна реклама в Google або іншій пошуковій системі

Рекламні оголошення показуються користувачеві у відповідь на певний пошуковий запит. При правильному налаштуванні і хорошому рекламному бюджеті оголошення знаходиться на топових позиціях пошукових систем. Таким чином конкуренти виявляються нижче в пошуковій видачі.

Наочний приклад: вбийте в пошуковий рядок "замовити доставку піци". Перші кілька відповідей від пошуковика, це і є контекстна реклама.

Налаштування таргетованої і контекстної реклами фото

На відміну від реклами в соціальних мережах, тут працюють з "теплою аудиторією". Людина вбиває в пошуковий рядок конкретний запит, наприклад, замовити сайт під ключ. Рекламнику залишається тільки грамотно скласти оголошення, налаштувати його і поставити конкурентні ставки. Оголошення приведе людину на потрібну сторінку сайту, де представлена потрібна категорія товару або послуги. Таким чином, шанси на продаж або угоду зростають в рази. Якщо рекламне оголошення призведе на головну сторінку сайту, то продажу, швидше за все, не буде. Мало хто захоче шукати на сайті потрібний товар. Це довго, а для деяких користувачів складно.

На деякі оголошення ставки досягають 10 доларів за клік. І це цілком прийнятна вартість для певних груп товарів або послуг. У таргетинговой рекламі таких високих ставок не зустрінеш. Тут ціна за клік може становити 0,01 у.о., а іноді навіть менше.

Може здатися, що з контекстною рекламою все просто. Але це поспішні висновки. Якщо механізм налаштований неправильно або погано зібрано семантичне ядро, навіть при найвищих бюджетах, гроші можуть бути просто "злиті" даремно. Помилки в контекстній рекламі обходяться занадто дорого, в прямому сенсі цього слова.

У таргетинговій рекламі, клієнта можна утримати привабливим зображенням, а тут такої можливості немає.

У свою чергу контекстна реклама ділиться на:

  • пошукову;
  • тематичну;
  • відеорекламу;
  • для мобільних додатків;
  • банер в пошуку;
  • аудиорекламу.

Таргетована реклама в Instagram та Facebook

Реклама в соціальних мережах. Розрахована на людей, які відповідають налаштованим параметрам таргетингу. Як правило, першими налаштуваннями таргетолога вважаються інтереси, стать, вік, гео, професія і так далі. Таргетинг дозволяє налаштовувати рекламне оголошення таким чином, що будуть враховані найдрібніші нюанси, і воно потрапить в стрічку лише потрібної категорії людей.

Наочний приклад: перегорніть кілька разів свою стрічку Інстаграмм або ФБ. Якщо серед ваших підписок є акаунти майстрів з манікюру, ви часто зупиняєте погляд на постах з красивим манікюром, то соціальна мережа проаналізує це, і вам буде показуватися рекламний банер якої-небудь місцевої студії манікюру, курсів манікюру тощо.

Налаштування таргетованої і контекстної реклами фото

Таргетована реклама заснована на тому, що навіть якщо людина не збиралася найближчим часом що-небудь купувати або замовляти будь-яку послугу, то рекламне оголошення все одно з’явиться у стрічці. Розраховано на те, що людина зацікавиться або задумається про покупку, а дуже часто купують одразу.

Налаштування таргетованої і контекстної реклами фото

Природно, що таргетинг повинен бути налаштований правильно, а рекламний банер повинен бути привабливий. Таргетована реклама - ідеальний інструмент для просування простих і недорогих товарів. Допомогти користувачеві зробити покупку допомагає хороший креатив оголошення і правильна аудиторія для показу реклами.

Також таргетовану рекламу в соціальних мережах використовують для першого контакту з користувачем з перспективою подальшої роботи з ним ремаркетингом.

Ідеальна формула для таргетингової реклами:

Привабливий банер + фото + відео + чіпляючий текст оголошення + правильні налаштування.

Не дивлячись на вдавану простоту, запуск контекстної і таргетованої реклами має безліч нюансів. Налаштуванням реклами повинен займатися фахівець. Якщо ви хочете, щоб ми допомогли вам вибрати правильний тип реклами і оцінити плюси і мінуси ще до старту реклами, звертайтеся до нас, в компанію WECANDOWEB.