Найпопулярніші конструктори для створення сайтів

27-06-2020
Для того, щоб користуватися конструктором сайтів, абсолютно не потрібно знати ази програмування, web-дизайну та інших IT-професій. Зі створенням сайту на подібних платформах впорається навіть новачок, який абсолютно в цьому нічого не розуміє.

У цій статті ми дізнаємося, що таке конструктор сайту, вивчимо кращі і найпопулярніші платформи для створення сайтів і визначимося, що ж вибрати з усього цього різноманіття. Отже, поїхали!

 
Зміст статті:
  1. Що таке конструктор сайтів?
  2. Кращі платформи для створення сайтів.
  3. Як зробити правильний вибір?
 

 

1. Що таке конструктор сайтів?

Конструктор сайтів — це спеціальний онлайн сервіс, за допомогою якого можна швидко створити сайт самому. Конструктори розраховані на те, що користувач, абсолютно не знаючи мови програмування, зможе повноцінно працювати з усіма функціональними можливостями платформи - редагувати сторінки, створювати дизайни шаблону, наповнювати його контентом і просувати в ТОП пошукових систем. І все це відбувається в онлайн-режимі через панель управління сайтом.
 

 

2. Кращі платформи для створення сайтів.

WordPress - безкоштовна платформа №1 в світі

WordPress - найпопулярніший в світі конструктор сайтів. Володіє широкими можливостями, зручний і простий у використанні. На ньому розробляють цілком якісні блоги, візитки, корпоративні сайти, посадочні сторінки, сайти новин, портали, форуми, лонгріди і всі інші типи веб-ресурсів. Модулі дозволяють гнучко формувати структуру сторінок без кодинга. У цій CMS є десятки тисяч шаблонів, і у кожного свої налаштування структури і оформлення.

За магазини відповідає WooCommerce - кращий eCommerce - плагін платформи. Додати перший запис можна вже через 5 хвилин після установки на хостинг. Під кожну категорію завдань існують спеціальні плагіни - для SEO-оптимізації, забезпечення безпеки, оформлення дизайну і контенту, маркетингу, для зв'язку з клієнтами і читачами, оптимізації продуктивності. Щоб все працювало безперебійно і без помилок, необхідний хороший хостинг.

Переваги Недоліки
Конструктор безкоштовний На слабких хостингах можуть з'явитися проблеми з продуктивністю, так як движок створює велике навантаження на сервер
Різноманітність шаблонів, розширень, доповнень, скриптів і всього такого Базовий набір досить примітивний, і щоб розширити можливості сайту, необхідно встановлювати відповідні плагіни
Простота у використанні У шаблонах і розширеннях часто зустрічається брак, тому необхідно бути уважними 
Незважаючи на те, що движок безкоштовний, сайт створюється цілком гідний за якістю, і все на ньому буде відмінно працювати і виглядати  
Універсальність движка дозволяє масштабувати сайти в будь-якому напрямку  
Є безліч довідкових матеріалів - текстових, в відеоформаті, і навіть навчальні курси  
Є можливість доступу до коду сайту, а значить вільно ним розпоряджатися і керувати ним на своєму хостингу  
 

uCoz - найперший універсальний конструктор в Росії і Україні

uCoz працює в Росії з 2005 року і, мабуть, немає жодного веб-майстра, який би про нього не чув. Саме на uCoz тренувалися сотні тисяч початківців веб-майстрів, вдосконалювали свої навички, коли подібної інформації було дуже мало. І до цього дня движок стрімко розвивається, розширюється його функціональність в усіх напрямках.

На ньому є платні і безкоштовні тарифи. До речі, безкоштовними тарифами можна користуватися необмежений період. Тільки варто розуміти, що і якість сайту при цьому буде відповідна. На платформі uCoz можна створювати звичайні сайти-візитки, Лендінги, корпоративні сайти, ігрові, блоги, форуми і так далі. Движком активно користуються всілякі некомерційні організації - школи, лікарні, дитячі сади, так як платформа безкоштовна, а створити сайт для організації просто необхідно.

Для SEO-оптимізації розробили спеціальний модуль, який дає можливість просування в пошукових системах. Володіє рекордною для безкоштовного конструктора сайтів функціональністю. А всілякі бонуси, цілодобова підтримка, найбільша спільнота в соціальних мережах будуть надійною підмогою.

Переваги Недоліки
Цілком придатний для створення сайтів різного рівня складності При першому знайомстві з конструктором може здатися, що працювати з ним складно, але це відчуття швидко проходить і використання конструктора перетворюється на справжнє задоволення
На безкоштовному тарифному плані можна прикріпити свій домен другого рівня Для здійснення більш складних робіт необхідно буде хоча б базове знання HTML / CSS
Зручно працювати з кодом - є вбудований редактор, доступ до вихідного коду через FTP або Файловий менеджер, підтримка JS / PHP скриптів, шорткодов, API  
Є величезна кількість шаблонів. Близько 300 з них безкоштовні і 500+ високої якості з " Маркета " або магазину uTemplate.pro  
Можна користуватися повністю безкоштовно  
Техпідтримка завжди готова кваліфіковано допомогти вирішити проблему, що створилася  

 

Wix - конструктор сайтів №1 в світі

Wix - найпопулярніший конструктор сайтів в світі. Особливо зручний для створення сайтів-візиток, портфоліо, Лендингів. Непогані показники в блогерської сфері. Конструктор підійде як новачкам, так і професійним веб-розробникам.

Є величезна кількість шаблонів, широке охоплення тематик з можливістю правити дизайн під різні типи пристроїв окремо.

Інструмент Wix ADI сам підбере вам сайт - дизайн і наповнення на основі введених даних. Редактор сторінок функціонально просунутий, а з урахуванням додатків з'являється безмежна кількість можливостей.
 
Переваги Недоліки
Редактор зручний і гнучкий, за допомогою якого можна створювати складні за структурою сторінки Редактор хоч і простий, але не завжди зрозумілий. На те, щоб в ньому розібратися, може знадобитися деякий час
Безліч корисних додатків, які до того ж безкоштовні Багато елементів не встановлені з коробки і неактивні. При бажанні їх можна додати в вигляді додатків
Безліч тематичних додатків і варіантів їх налаштування  
Фірмові примочки - Wix ADI, Ascend, Code, Arena  
Є можливість продавати цифрові товари - фото, музику та інші типи файлів  
Часто й успішно використовується для створення туристичних, готельних, ресторанних сайтів  

 

Weblium - конструктор сайтів для новачків

Weblium практично ідеальний для використання новачками. Без кодинга і дизайнерських навичок цілком реально зібрати гідний сайт за 1 вечір. Для більш просунутих користувачів в Weblium передбачені платні тарифні плани. Загалом Weblium - простий движок з ефективним редактором і хорошим SEO-потенціалом. Сайти, створені на Weblium, працюють швидко, зовні привабливі, ними легко керувати.
 
Переваги Недоліки
Безліч красивих шаблонів на різні тематики і призначені для різного роду бізнесу Платні тарифи істотно вище, ніж на інших конструкторах сайтів
Всі сайти є адаптивними за замовчуванням Список інтеграцій з коробки невеликий
Є можливість зробити сайт багатомовним Відсутній повноцінний бекенд магазину. Додаткові можливості доведеться додавати зовнішніми плагінами
Є можливість додати на сайт свій код  
Ґрунтовний набір засобів по SEO-оптимізації  
Багатоканальна техпідтримка  
Безкоштовний тариф не обмежений за часом  
 
 

Ucraft - сучасний сервіс для новачків

Ucraft - ще один простий і приємний сервіс, який призначений, в основному, для експлуатації новачками. Для створення сайтів-візиток оптимальний варіант. Часто використовується для створення блогів, інтернет-магазинів, завдяки якісно продуманому eCommerce-функціоналу. Редактор гнучкий, набір елементів пристойний і є готові блоки для вирішення багатьох завдань.

Варто відзначити, що саме в Ucraft найзручніший інтерфейс для створення багатомовних сайтів.

Готових шаблонів кілька десятків. При цьому регулярно додаються нові, а застарілі версії оформлень прибирають. Є можливість використовувати власні настройки макетів, шрифтів, окремих елементів. Є вбудований конструктор логотипів, і навіть є можливість додавати членів команди для розробки проектів. Створені сайти на Ucraft працюють швидко і також оперативно індексуються пошуковими системами.
 
Переваги Недоліки
Регулярно оновлюються шаблони Хотілося б більший вибір готових шаблонів
Є можливість створення багатомовних сайтів Вартість вище середнього
Зручний для командної роботи  
Великий набір інтеграцій, віджетів, тематичних блоків  
Є можливість створення безкоштовних сайтів на своєму домені  
14-денний тестовий період  

 

Скільки людей, стільки й думок - цю істину можна віднести і до вибору оптимального движка для сайту. В інтернеті існує сотні платних і стільки ж безкоштовних CMS, а також конструкторів сайтів, які пропонують користувачам різні можливості і ексклюзивні інструменти.

Серед переваг платних движків можна назвати передбачені модулі управління - для просування сайтів, з поштовими розсилками, фотогалереями, формами зворотного зв'язку і так далі. Безкоштовні конструктори сайтів мають більш убогий функціонал. Можуть знадобитися доопрацювання, часто доводиться залучати фахівців. І все одно доведеться платити.

Щоб зрозуміти, на якій платформі створити сайт, потрібно оцінити зручність управління і наповнення контентом, виходячи з вимог кожного конкретного проекту. При цьому враховуються індивідуальні параметри і маркетингові задачі.

3. Як зробити правильний вибір?

При виборі конструктора сайту слід відштовхуватися від спеціалізації передбачуваного сайту - продажу, сайт-візитка, блог і так далі. Після чого звертають увагу на його функціональність. Наприклад, для сайту інтернет-магазину і для блогу необхідні абсолютно різні конструкції.

Конструктори з візуальним редактором погано пристосовані для створення великих і складних магазинів, блогів. Але, в той же час, з їх допомогою легко створювати візитки і Лендінги.

Загалом, вибирайте свій сайт за профілем, наявностю необхідних можливостей і відповідної вартості. Все інше підкажуть система і інтуїція.

Конструкторів для створення сайтів існує величезна кількість. Ми представили лише найпопулярніші сервіси, які вже перевірені мільйонами користувачів. Тепер справа за Вами! Вибирайте оптимальний варіант і вперед!

Якщо ж ви хочете створити готовий сайт під ключ, ми запрошуємо Вас до співпраці з нашою компанією. Наша команда готова взяти в роботу новий, цікавий проект для розвитку Вашого бізнесу.

Ми створюємо сайти, Лендінги, інтернет-магазини, мобільні версії сайтів, а також займаємося їх наповненням, просуванням і зробимо так, щоб про Ваш бізнес або послугу дізналася саме Ваша цільова аудиторія.

Рекомендуємо подивитися відео:

Ми чекаємо вас! Дзвоніть прямо зараз!