Семантичне ядро. Класифікація, структура та технологія збору

15-05-2019

Як користувач потрапляє на який-небудь сайт?

Він формулює свій запит в пошуковому рядку, і отримує у відповідь масу варіантів сайтів, які відповідають даному запиту.

Але чи випадкова послідовність, в якій їх бачить відвідувач?

Звичайно ж, ні! Адже за першість борються безліч конкурентів в одній ніші. І кожна компанія прагне опинитися на верхніх позиціях. Важливою в цьому питанні є якісна SEO-оптимізація сайту.

З чого ж починається якісний підхід до створення сайту?

Попередньо ретельно збирається максимально повний список пошукових фраз, що відповідає напрямку роботи сайту. Тобто формується семантичне ядро.

Формування семантики, ключові фрази

Типи запитів у пошуковій системі

На перший погляд може здатися, що варіантів запитів може бути мільйон. І це так. Однак, їх можна класифікувати за кількома основними ознаками:

Що, де, коли?

Ці запити можна назвати інформаційні, тобто користувач хоче отримати інформацію. Тому запит починається зі слів "як", "де", "чому".

Купити, замовити

Такі запити мають, в основному, комерційний сенс. Намір користувача полягає в тому, що він збирається зробити замовлення або покупку. Найчастіше пошуковий запит - це слова "купити", "замовити", "вартість", "купити недорого".

Слухати - дивитися

Такі запити можна назвати мультимедійні. Вони вважають за мету бажання користувача слухати музику або знайти фільм для перегляду.

Навігація

Вже звичні всім і широко використовувані запити, пов'язані з пошуком і прокладанням оптимального маршруту до мети. Запит користувача - це назва вулиці або конкретного об'єкта.

Загальні запити

Тут немає уточнюючих слів. Можна просто набрати «косметика», наприклад, і отримати різні варіанти - як користуватися, де купити, як зробити самому, порівняння, форуми з відгуками і т.д.

Збір семантичного ядра для сайту

Збір семантичного ядра

Для того, щоб сайт був активним і робочим, не обов'язково використовувати величезну кількість пошукових фраз, це знижує ефективність в очах відвідувачів. Досить зрозуміти запит користувача і відповісти на нього, не перевантажуючи сайт ключовими словами.

Сам запит має чітку структуру: специфікатор / тіло / хвіст.

Специфікатор допомагає визначити намір користувача (купити, дізнатися чи подивитися).

Тіло - основний сенс і мета запиту (холодильник, піца або кіно).

Хвіст служить уточненням контексту (місце, бренд, інші особливості). Запит може бути більш розгорнутим, це говорить про усвідомлений вибір відвідувача, а значить, більш реальний і активний.

Для того, щоб підібрати ключові слова, можна використовувати різні спеціальні сервіси: Яндекс.Вордстат, планувальник ключових слів від Google, Key Collector, Serpstat.

Далі з отриманої безлічі підібраних слів і фраз слід видалити всі зайві ключі, що не відповідають вашому роду діяльності, повтори, брендові запити конкурентів.

Необхідно ретельно перевірити і виключити помилки. Тільки після цього можна наповнювати сайт ключами, виділяючи окрему посадочну сторінку під кожну групу запитів по одній тематиці.