Що таке SSL-сертифікат і навіщо він потрібен?

04-06-2019

Що таке SSL-сертифікат і навіщо він потрібен

Одним з важливих питань залишається збереження безпеки інформації в інтернеті. Над цим питанням працюють безліч компаній - інженерів, програмістів.

На деяких сайтах можна помітити в рядку браузера значок замочка - золотого, зеленого або сірого кольору. Буває таке, що замочок і зовсім відсутній або, перекреслений. У деяких випадках може з'явитися зелений рядок поруч з назвою компанії.

Всі ці значки несуть важливу функцію і означають, що на сайті, на який зайшов відвідувач, встановлений SSL-сертифікат. Це означає, що інформація сайту передається по захищеному протоколу.

Протокол - спеціальний набір правил, якими користуються браузер і сервер для обміну інформацією.

Для чого потрібен SSL-сертифікат?

SSL З'ЄДНАННЯ

SSL-сертифікат не просто потрібен, а необхідний для того, щоб шахраї не мали доступу до особистих даних, які користувач вводить на сайті або в інтернет-магазині при реєстрації. Це можуть бути як самі нешкідливі дані, так і важлива особиста інформація, така як імена, паролі, номери банківських карт.

Кожен раз, коли користувач вводить особисті дані для комунікації з сайтом, то ризикує тим, що шахраї можуть скористатися його даними. Тому, рекомендується встановити SSL-сертифікат, що свідчить про те, що компанія піклується про своїх клієнтів і надає додаткову гарантію того, що інформація не потрапить в треті руки. За допомогою SSL-сертифіката між браузером клієнта і сайтом встановлюється захищене з'єднання.

Види сертифікатів SSL

SSL-СЕРТИФІКАТИ

SSL-сертифікат можуть відрізнятися за ціною. Відповідно, чим дорожче сертифікат, тим він краще і престижніше. Дорогий варіант відрізняється складністю і технічними можливостями.

Сертифікати із зеленим рядком рекомендується використовувати комерційним підприємствам.

Для блогів і власників звичайних сайтів можна використовувати звичайні SSL-сертифікати.

Також SSL-сертифікати можна розділити на категорії:

  • для фізичних осіб;
  • для малого та середнього бізнесу;
  • для великого комерційного підприємства;
  • для декількох доменів;
  • для субдоменів.

Якщо ви дійсно дбаєте про відвідувачів свого сайту, то рекомендується встановити на сайт SSL-сертифікат.