Тренди SMM в 2020: що буде працювати в найближчий рік

17-06-2020

Зміст:

 1. Щирість і природність контенту
 2. Відео, як і раніше, в тренді
 3. Сторінка в соцмережах - віртуальна візитка багатьох брендів і компаній
 4. Гейміфікація, як і раніше, в тренді
 5. Блогери в істериці: Instagram прибирає лайки під фото
 6. Курс на Stories
 7. Подкасти тільки набирають обертів
 8. Локальний таргетинг - і не плутати з гео-націленістю!
 9. Маркетинг голосового пошуку
 10. Зростання спілкування в месенджері
 11. Адаптація контенту під візуальний супровід
 12. Просування низькочастотними хештегами в 2020 році
 13. Співпраця з стримерами в 2020 році

Все більше людей проводять багато часу в соціальних мережах. Тут не тільки спілкуються з друзями, але і роблять покупки, дізнаються про модні тенденції з різних сфер життя, грають в ігри - взагалом, є чим зайнятися.

Прокинувшись, користувачі насамперед роблять "обхід" соціальних мереж, перевіряють, що нового сталося за час їх сну. Протягом дня користувачі ще кілька разів моніторять всесвітню павутину, а ввечері "залишаються" довше, щоб залишатися в курсі всіх подій.

Соціальні мережі перевантажені контентом - розважальним, пізнавальним, рекламним. Зростає попит - зростає і пропозиція. Конкуренція дуже висока і, щоб підтримувати зв'язок зі своєю аудиторією, маркетологи щодня вкладають в контент не тільки весь свій креатив, а й мільйони грошей. Виділятися все складніше, ось чому необхідно не просто постійно тримати руку на пульсі, а й бути в курсі останніх тенденцій smm-маркетингу. Пропонуємо розглянути 13 тенденцій в соціальних мережах, які будуть актуальні в 2020 році.

1. Щирість і природність контенту

На сьогоднішній день Інстаграмм є однією з найпопулярніших соціальних мереж в світі. І що найцікавіше, англомовний сегмент уже давно обходиться без лайків. Очікується, що і ми в 2020 році будемо менше лайкать, мірятися лайками і купувати лайки. Контент зміщується в бік щирості, якості. Рідше будуть використовуватися фільтри, фотошопи, а глянцеві фотки вже не в тренді. Користувачі віддають переваги звичайним домашнім відео без постановочного пафосу, шикарних букетів троянд, мейк-апів, офіціозу.

2. Відео як і раніше в тренді

Всі люблять дивитися відео. Для молоді - це розважальні ролики, для аудиторії старшого віку - пізнавальні, новини. Відео - кращий спосіб ознайомити аудиторію зі своїм продуктом в сфері реклами. Можна прикріплювати до постів в Twitter і Facebook, а Instagram дає можливість вставити рекламний ролик в стрічку або в Stories. Ролики в Інстаграм хоч і обмежені в часі (1 хвилина), але вважаються більш ефективними, ніж відеоролики на YouTube.

Прогнозується, що до 2021 року близько 75% світового інтернет-трафіку припадатиме саме на відео. Тому створення відео контенту одне з найважливіших напрямків маркетингової стратегії.

Не забувайте проводити прямі ефіри, стрім і адаптувати контент під людей з обмеженими можливостями. Субтитри і текстовий супровід привернуть додаткову аудиторію.

3. Сторінка в соцмережах - віртуальна візитка багатьох брендів і компаній

Багато світових брендів створюють свої сторінки в соціальних мережах. І це відмінна стратегія. Клієнти бачать, що бренд розвивається, піклується про користувачів, спілкується з ними. Таким чином, бренд стає більш впізнаваним, про нього більше говорять. З соціалок з'являються переходи на сайт компанії. Це сприяє збільшенню продажів. Найбільш популярними залишаються топові соцмережі.

4. Гейміфікація - як і раніше в тренді

Гейміфікація тренд останніх п'яти років і як і раніше не поступається своїми позиціями. Coca-cola, Leroy Merlin, Bacardi і інші великі компанії активно використовують ігри в Instagram. Погодьтеся, варто брати приклад з таких гігантів торгівлі. Уміння посміятися над собою лише підвищить лояльність аудиторії і знизить градус серйозності для бізнес-блогів. Створюйте опитування, голосування, брендові гіфки, брендовані розмальовки, ведіть анкети в Stories і обов'язково брендуйте анкету під фірмовий стиль. В анкеті питайте, про що завгодно, але не торкайтеся безпосередньо продажу вашого товару. Запитайте, як справи у ваших підписників, про плани на наступний місяць, як настрій. Підписники повинні бачити, наскільки ви ними зацікавлені. Такі анкети користуються найбільшою популярністю у молодих користувачів від 13 до 20 років.

Ваша мета створити залучення аудиторії, а не отримати додаткові лайки. Вдячні користувачі і самі знають, що потрібно лайкнути вподобану інформацію.)

5. Блогери в істериці: Instagram прибирає лайки під фото

Керівництво соцмережі звертає увагу на те, що лайки не зникнуть, їх просто сховають. Це буде зроблено для того, щоб користувачі не порівнювали свої показники з показниками більш популярних друзів, блогерів, бізнесів. Аудиторія повинна зосереджуватися на тому, чим саме вона ділитися, а не на тому, скільки лайків отримують конкуренти. Новина викликала масу обурень у блогерів, але не всі колеги по цеху сприйняли новину настільки критично. Ті, хто дійсно завоював свою аудиторію давно не потребує лайків. Їм вистачає залученості підписників.

Рекомендуємо подивитися відео:

Такий підхід дозволить краще контролювати і аналізувати справжність аудиторії, піти від накручених передплатників, спамерських пошукових роботів.

6. Курс на Stories

Якщо не буде лайків, що ж тоді? Тоді Курс на Stories! Подібні тимчасові стрічки є в багатьох соціальних мережах. І тимчасовий контент неухильно завойовує свою популярність. Користувачі запам'ятовують 70% інформації через короткі оповідання і лише 10% з сухих даних, статистики. Саме жива розповідь, а не пряма реклама допоможе вашому бізнесу пробитися крізь інформаційну глухоту клієнта, вибудувати з ним довірчі відносини.

Російська філія IKEA періодично використовує сторітеллінг в Інстаграм, причому далеко не всі пости компанії серйозні і респектабельні. Навпаки, співробітники вважають за краще говорити з цільовою аудиторією на одній мові і веселити підписників.

7. Подкасти тільки набирають обертів

В першу чергу, подкасти - це аудіо контент довгого формату (більше півгодини), який можна слухати фоном під час будь-яких занять. Це офігенно зручно!

Слухати і розміщувати подкасти можна і ВКонтакті: доступні вони як в веб-версії соцмережі, так і в додатках на iOS і Android. Автори подкастів можуть розміщувати їх тільки в офіційних спільнотах і на публічних сторінках, де є розділ «Подкасти».

Brand Analytics порахували - найчастіше подкасти слухають чоловіка - 55%. Подкасти найпопулярніші у аудиторії 25-34 років - це 37% користувачів. На другому місці за популярністю аудиторії 18-24 років і 35-44 років - ніяких сюрпризів. У кожній групі подкасти слухають близько 19%.

Не пропустіть ще одну можливість стати ближче до своєї аудиторії.

8. Локальний таргетинг - і не плутати з гео-націлених!

Локальний таргетинг дозволяє показувати рекламні оголошення потенційним клієнтам, які знаходяться в радіусі декількох кілометрів від конкретної оффлайн-точки продажів вашого товару або послуги.

Також така стратегія дає можливість власникам бізнесу проаналізувати як працює кожна конкретна точка продажів. Це допоможе оптимізувати роботу бізнесу в залежності від розташування, сегмента, цільової аудиторії і інший специфікації.

Локальний таргетинг використовують в контексті Google, Facebook, Інстаграм. Кращий інструмент для просування оффлайн-бізнесу. У 2020 році з його допомогою можна залучити ще більше покупців або користувачів вашої послуги.

9. Маркетинг голосового пошуку

Голосовий пошук з кожним роком стає все більш популярним і затребуваним. Більшість дорослих людей щодня використовують саме голосовий пошук, хоча діти і підлітки не відстають від них. Ваш бізнес може залишитися далеко позаду конкурентів, якщо ви ще не використовуєте всі можливості голосового пошуку.

Важливу роль відіграють ключові фрази, які підходять для голосових пошукових запитів. Це допоможе також поліпшити локальне SEO. Як результат, зміна всієї поточної маркетингової стратегії, поліпшення загальних результатів роботи.

10. Зростання спілкування в месенджер

Dark social - більш природний спосіб спілкування для споживачів в особистих або секретних чатах в Facebook Messenger, WhatsApp, Instagram детальних інструкцій і т.д.

Dark social "темні соцмедіа" - обмін контентом, який неможливо виміряти і проаналізувати інструментами соціального маркетингу. Веб-аналітика тут також безсила. Потрібне посилання відправляється одержувачу через платформу соцмереж, через особисті повідомлення месенджера або по електронній пошті.

Найчастіше в особисті повідомлення надсилають особисті фото, посилання на популярні сайти новин і розважальний контент.

Також рекомендуємо подивитися відео:

З одного боку, це погано - адже відстежити з яких джерел приходять посилання практично неможливо, а з ними значна частка відвідувачів сайту. Але є інша сторона медалі, навіть не знаючи повну статистику сайту, можна зробити висновок, що його аудиторія набагато ширше.

Багато компаній знайшли спосіб використовувати Dark social в своїх цілях і відсилають приватні повідомлення клієнтам. Наприклад, Adidas робить особисту розсилку своїм клієнтам.

Щоб уникнути копіювання посилання для передачі в особистих повідомленнях, не забувайте розміщувати у себе на сайті кнопку "Поділитися". І ви помітите, наскільки зміняться показники трафіку на сайт. Вірусний контент народжується саме в dark social.

11. Адаптація контенту під візуальний супровід

Текст без візуального супроводу не цікавий. Оригінальні фото і відео привертають куди більше уваги користувачів. Статистика не дасть збрехати: контент-маркетинг стає все більш візуалізованим. Текст без візуальної підтримки не завоює читача. Візуальна запам'ятовуваність становить до 65%, а тих, хто чує або читає, зазвичай пам'ятають тільки 10%.

Рекомендуємо подивитися відео

Зображення в Facebook генерують на 53% більше лайків, ніж «сухі» текстові публікації. Візуальний контент допоможе виділити ваш пост з тисячі подібних:

 • картинки / фото
 • інфографіка
 • відео
 • графіка
 • сіткові банери
 • скріншоти
 • цитати
 • меми
 • вікторина / опитування / загадки
 • кнопки із закликом

Зображення, які розміщують в соціальних мережах, пробуджують реакцію в потенційних клієнтів, мотивують на покупку.

12. Просування низькочастотними хештегами в 2020 році

Популярний хештег - ще не означає, що це правильний хештег для розкрутки сторінки в соціальній мережі. Існує пряма залежність між популярністю хештега і "його часом життя". Зібрати хештеги не складно, а з часом вони стануть частиною особистого або корпоративного бренду. Публікуйте фото з особистими довгими хештегами. Чергуйте ВЧ з НЧ і СЧ. Якщо аккаунт новий, то розкрутку краще починати з СЧ, після виходу в ТОП можна рухатися по СЧ і ВЧ.

Теги можна заливати не тільки в тіло поста, але і в коментарі. Багато маркетологів перестали використовувати низькочастотні хештеги (у яких згадка до 5-10 тис.) Але не варто нехтувати цим видом просування в 2020 році. Якщо у вас локальний бізнес в (на селищі Котовського) сміливо додавайте хештег # манікюродессапоскот. І ваші клієнтки знайдуть вас набагато швидше.

13. Співпраця із стримерами в 2020 році

Світ стримеров дуже закритий - вони неохоче відповідають на пропозиції про співпрацю, та й рекламодавці часто побоюються працювати з 20-річними ігроманами. Майданчики на подобу Twitch набирають все більше популярності. У стримеров десятки тисяч активних спостерігачів на кілька годин. Цим просто необхідно користуватися, щоб прорекламувати свій продукт. Одним з пунктів договору співпраці зі стірмером варто уточнити, що на екрані постійно буде відображений логотип вашої компанії або бренду. Багато компаній ще не зрозуміли всіх переваг співпраці з стримера.

Якщо вдасться домовитися про співпрацю з стримером, то це принесе вам не тільки позитивну динаміку в просуванні, але і дозволить отримати нових клієнтів. До такого ваші конкуренти точно не додумаються. В цьому і буде ваша суттєва перевага просування в SMM.

Висновок

Чим більше ви чесні і відкриті перед своєю аудиторією, тим більше вам будуть довіряти. Спілкуйтеся з живою цільовою аудиторією і працюйте над тим, щоб зробити її більш лояльною. Застосовуйте запропоновані SMM-стратегії просування в 2020 році і знайте, що в 2020 простим смайликом під фото ви не відбудетеся!

Хочете замовити сайт, послуги просування, реклами або SMM? Зателефонуйте

+38 (048) 770-09-29

+38 (063) 671-31-53

или пишите на почту

info@wecandoweb.com