Що робити, щоб інтернет-магазин не тупив?

11-05-2022

Інтернет-магазин

Насправді, досить часто буває так, що інтернет-магазин (навіть якщо він тільки недавно створений) може мати досить багато поширених «багів», які, у свою чергу, дуже сильно впливають на ефективність електронної комерції.

Як вони виявляються?

 • Повільно завантажуються сторінки та сайт
 • Є деякі проблеми з оформленням, оплатою замовлення та зв'язком
 • Довга обробка замовлень
 • Видаються помилки під час заповнення полів, завантаження даних та введення номера телефону
 • Відсутня повна актуалізація товарів
 • Сайт не витримує великих навантажень
 • Низька швидкість роботи каталогів товарів. Наприклад, сторінка не завантажується, якщо використовувати від 3 та більше фільтрів
 • Некоректно працює кошик.

Кожна подібна скрута в електронній комерції ускладнює життя не лише самому магазину та менеджерам, а й покупцям. І насправді згаданих помилок можна уникнути ще на етапі розробки інтернет-магазину. Як? Ви дізнаєтесь у цій статті, адже сьогодні ми розберемо фактори, які відповідають за відсутність “багів”.

Фактори, що впливають на якісну роботу інтернет-магазину

Створення електронної комерції

Перше, на що варто звернути увагу – це архітектура сайту. Це важливо для коректної роботи платформи та отримання постійних доходів. Зазвичай це робиться на початковому етапі створення такого майданчика.

Під архітектурою сайту розуміються фізичні сервери, на основі яких розміщується сайт, а також віртуальні машини та програмне забезпечення. Плюс до всього, вона включає серверну архітектуру, налаштування управління системою, а також методи моніторингу всієї інфраструктури.

Ознаки того, що інтернет-магазин має вірно побудовану архітектуру:

 • Не «зависає», працює досить швидко та без простоїв
 • Дозволяє відразу масштабувати без втрати якості роботи платформи
 • Він здатний витримати величезні навантаження. Наприклад, під час розпродажів, коли в магазин заходить набагато більше користувачів, ніж зазвичай, і проходить безліч оплат
 • Немає простоїв сайту для електронної комерції
 • Магазин легко та просто обслуговувати
 • Також може мати велику кількість баз даних, якими досить просто керувати.

Насправді, у момент створення онлайн магазину розробник повинен мати не просто технічне завдання, а досконально вивчити потреби бізнесу та врахувати усі нюанси. Адже на основі отриманих даних про майбутні навантаження, кількість товарів, масштаби трафіку потрібно створити модель архітектури та підібрати ті чи інші методи.

У розробці інтернет-магазину співпраця між різними командами, розуміння деяких нюансів бізнесу та того результату, який має дати система, є не менш важливою, ніж написання коду.

Вибираємо платформу для е-комерції

Більшість е-платформ, створених на CMS або конструкторах, виглядають дуже красиво, яскраво, є безліч різних функцій і можливостей. Але все ж таки внутрішній світ тут важливий.

Якщо ж ви використовуєте платформу для інтернет-магазину "з коробки", приготуйтеся до того, що у вас буде багато зайвого функціоналу. Все тому, що часто системи відразу мають всі необхідні можливості, і прибрати те, що вам не потрібно, не вийде. А що стосується розробки «під ключ», завжди є ризик отримати помилки в коді, особливо якщо розробник не до кінця досліджував ринок або компанія не проводила достатньо тестів перед запуском онлайн магазину.

Що слід врахувати при виборі готової платформи для онлайн-шопу?

Насправді існує досить багато різноманітних сайтів, завдяки яким можна створити свою е-комерцію, але важливо розуміти, що та чи інша платформа має певні можливості, які важливо врахувати при створенні магазину.

Декілька прикладів того, як різні платформи впливають на швидкість і працездатність сайту:

Saas-рішення (Software as a service) (напр. Horoshop, Shopify)

Тут неможливо вплинути на якість роботи, поміняти архітектуру сайту або його функціонал. На таких платформах розміщено безліч інтернет-магазинів. Також важливо розуміти, що якщо один із серверів завантажений, то це погано відображатиметься на роботі інших сайтів.

CMS (Content Management System) (напр.1C-Bitrix, Opencart, CS-cart)

Дана платформа відмінно підійде для е-комерції, що має невисокий трафік та завантаженість.

CMS на фреймворку

Плюс такої платформи полягає в тому, що тут можна доопрацювати та масштабувати інтернет-магазин.

Розробка сайту на фреймворку з нуля

Зрозуміло, тут можна створити інтернет-магазин із абсолютно різним набором функцій та можливостей, але це рішення є дорожчим, ніж CMS на фреймворку.

Які способи дають кращі показники за основними функціями інтернет-магазину?

Стек технологій - це всі необхідні інструменти, платформи, мови програмування, фреймворки, які використовуються для створення платформи електронної комерції.

Якщо підійти до питання серйозно і вибрати найбільш надійні технології, можна не турбуватися про правильну роботу платформи досить довго. Та й насправді завжди можна сайт доопрацювати, покращити його швидкість і т.д. Важливо, щоб ваша платформа електронної комерції була сучасною та продуктивною.

На що слід звернути свою увагу у процесі розробки та створення інтернет-магазину:

 • Якісну та швидку швидкість роботи інтернет-магазину забезпечить CMS, яка розроблена на фреймворку
 • За якісну оптимізацію під мобільні пристрої та роботу платформи в умовах підвищеного навантаження відповідає архітектура сайту, а не застосування конкретної технології чи мови програмування
 • Швидкий та коректний пошук з автоматичними підказками у каталогах дасть вам пошукова система Elasticsearch
 • Для правильної роботи корзини без “підвисання” рекомендовано використовувати фреймворк Vue.JS.

Ну а для того, щоб створити якісний сайт або інтернет-магазин, найкраще звертатися до перевірених та досвідчених компаній.

Компанія WECANDOWEB - ми допоможемо підібрати платформу грамотно і врахувати всі нюанси в роботі магазину. Якісний інтернет-магазин з урахуванням ваших побажань з особливостями даного сегмента бізнесу, увага до дрібниць та бажання створити для вас якісну платформу для е-комерції – все це дасть можливість вашому бізнесу процвітати та отримувати гарний дохід. Найкраще вкладення – це вкладення у майбутнє!

Команда WECANDOWEB – ми пропонуємо найкращі рішення для вашого бізнесу!