
Що потрібно зробити перед створенням сайту?
Задумавшись якось про створення сайту, варто добре пропрацювати кожен крок на шляху до його реалізації. Адже від цього залежить трафік відвідувань, коефіцієнт конверсій і, в результаті, рівень розвитку вашого бізнесу.
Важливі кроки на шляху підготовки до створення сайту
- Визначення мети.
- Вибір типу веб-сайту.
- Технічні складові.
- Зона маркетингу.
- Структура та функціонал сайту.
- Розробка макету.
- Підготовка технічного завдання (ТЗ).
- Узгодження.
Визначення мети
Першочерговим завданням розробки сайту є визначення його основної мети. Яку функцію він має виконувати?
Сайт може бути продавцем, може бути інформативним, він може виступати як візитка, а може збирати необхідні ліди.
Вже залежно від основної ідеї сайту, вибирається його тип.
Вибір типу сайту
Звернімо увагу на основні види сайтів за цільовим призначенням.
- Інтернет-магазин. Сайт виконує функцію, що продає. Тут є каталоги, підкаталоги, картки товарів - все, що необхідно, щоб клієнт міг відразу вибрати необхідний товар та здійснити покупку.
- Сайт-візитка. Корпоративний сайт. Розробляється для представлення компанії в інтернет-просторі. Як правило, тут розміщуються основні дані про компанію: інформація про компанію та її діяльність, контакти, фото, пропозиції тощо.
- Лендінг (односторінник). Такого виду сайти розробляються для збирання лідів – запису на курси та заходи, здійснення дзвінків, підписки на розсилки та ін.
- Сайти-каталоги. Це інформативні веб-сайти. Тут розміщуються, наприклад, підприємства міста і компанії, послуги і – все це робиться з метою централізованого доступу споживача до запитуваного товару чи сервісних служб.
- Інформаційні сайти. Організовуються для розміщення новин, афіш та розкладів.
Технічні компоненти
Важливо визначитися заздалегідь з доменом та хостингом. Адже це «ім'я» і «будинок» для майбутнього сайту. Їх потрібно вибирати грамотно та оцінюючи всі можливі навантаження на сайт.
Також перед початком робіт необхідно продумати всі можливі інтеграції з іншими сайтами та програмами.
Такими можуть бути 1С, системи оплат, служби доставки, чат-боти, онлайн-підтримка, CRM чи ERP системи тощо.
Зона маркетингу
Ця частина завдання включає в себе різноманітні дослідження:
- Цільова аудиторія. Тут оцінюється все: вікова категорія, стать, статус (соціальний та матеріальний), місце проживання, інтереси тощо.
- Конкуренти. Дуже важливо провести аналіз конкурентів. Знаючи їхні сильні та слабкі сторони, оцінивши їх схеми ведення бізнесу, їх пропозиції, можна підготувати максимально цікаві умови та пропозиції для своєї цільової аудиторії.
Структура та функціонал сайту
Ще одним важливим моментом є збір семантичного ядра - підбір всіх можливих ключових фраз, які підходять для вашої ніші. І вже виходячи зі сформованих каталогів, можна визначити основну структуру сайту.
Функціонал сайту формується з очікуваних взаємодій: оформити покупку, можливість зателефонувати, заповнити форму, швидкий чат, запит на дзвінок, оформлення особистого кабінету тощо.
Розробка макету
Далі вся інформація потрапляє до дизайнера.
Він враховує колірні переваги клієнта, УТП бізнесу, зібрані маркетингові дослідження, необхідний функціонал сайту, і видає макет, згідно з яким вже будуть проводитися front-end та back-end розробки.
Підготовка технічного завдання (ТЗ)
На підставі макета та всієї зібраної раніше інформації готується ТЗ для розробників.
Тут докладно описуються всі вимоги до проекту, кроки щодо його створення. Саме на цей документ спираються спеціалісти.
Чим більше конкретики та визначеності в цьому документі, тим менше розбіжностей і тим швидше та чіткіше будуть виконані всі роботи.
Узгодження
Готові макети та ТЗ перед передачею в розробку остаточно узгоджуються із замовником, укладаються договори.
Потім замовлення передається програмісту та верстальнику.
Висновки
Ось такий цікавий та насичений шлях потрібно пройти від думок про новий сайт до запуску робіт з його реалізації. І дуже важливо, щоб на кожному етапі замовника супроводжував грамотний спеціаліст відповідного профілю.
WeCanDoWeb – завжди цікаві та яскраві проекти!