Для чого бізнесу SEO і чому воно так необхідне

03-12-2021

Останнім часом дуже часто постає питання у бізнесменів та маркетологів щодо необхідності пошукового просування. Адже часто можна почути, що SEO вмирає. Однак, це далеко не так, цей інструмент залишається живішим за всіх живих і, що найголовніше, він постійно розвивається. І тут ми розповімо Вам про те, що ж таке SEO і навіщо воно необхідне для бізнесу будь-якого рангу.

SEO для сайтів

SEO-просування – це повноцінний комплекс дій, сенс яких полягає у підвищенні позицій сайту у видачі Google та інших пошукових систем за певними запитами користувачів. Основна мета всіх дій полягає в тому, щоб потенційні клієнти могли знаходити Ваш сайт, магазин чи послуги у пошукових системах на першій сторінці та здійснювали задану цільову дію – покупка товарів чи послуг – загалом, стали Вашим клієнтом реальним, від якого надалі Ваша компанія отримає певний прибуток.

Навіщо бізнесу потрібна SEO оптимізація?

У сучасному веденні бізнесу, особливо в результаті деяких Всесвітніх подій, більшість бізнесу перейшла в онлайн. І зараз все більше людей здійснюють пошук всього необхідного саме через Інтернет. Можливо, зрештою, вони здійснять покупку в реальному магазині, але найімовірніше, спочатку вони подивляться інформацію про компанію, адресу, номер телефону, опис продукції і т.д. саме на сайті. І якщо люди не зможуть знайти Вас в інтернеті, то сенсу в існуванні вашого сайту, фактично, немає.

Якщо говорити простіше, просування потрібне для того, щоб:

  • Обігнати конкурентів

Так повелося, що більшість користувачів звертає увагу на сайти, що знаходяться в ТОПі пошукових систем. І поки Ваш сайт не на перших сторінках видачі, велика ймовірність того, що потенційні клієнти обирають Ваших конкурентів. Лише подумайте, скільки трафіку можна було б отримати, будучи в ТОП пошукових систем. Перевірити відвідуваність конкурентів і можна за допомогою спеціальних сервісів.

  • Отримувати якнайбільше цільового трафіку

При правильно налаштованому просуванні люди самостійно за пошуковими запитами знаходять те, що їм треба. І якщо вони стали відвідувати Ваш сайт, значить, їм цікаво те, що там представлено. Відповідно є висока ймовірність того, що вони стануть вашими клієнтами.

  • Підвищити кількість продажів на сайті

Насправді, не можна недооцінювати SEO. Воно може приваблювати дуже багато людей за різними ключовими словами та словосполученнями вашої тематики бізнесу. Отже, таке просування дозволяє розширити базу клієнтів і збільшити доходи компанії.

  • Велике джерело клієнтів

Плоди просування не зникнуть в одну мить і будуть давати про себе знати дуже довго. Адже SEO має довгостроковий і накопичувальний ефект.

  • Правильно інвестувати гроші та отримувати більший ROI

Все SEO просування націлене на підвищення якості та ефективності користування сайтом, що надалі позначиться на поведінкових факторах, зростанні середнього чека та рівня конверсії.

  • Зробити свій бізнес більш впізнаваним

Напевно, ні для кого не секрет, що ті веб-ресурси, які знаходяться в ТОПі пошукових систем, викликають більше довіри, запам'ятовуються і формують купівельну лояльність, порівняно з тими, які важко знайти. І важливо пам'ятати одне просте правило: якщо Вас легко знайти, то є велика частка ймовірності того, що потенційний клієнт здійснить цільову дію саме у вашій компанії і, як наслідок, стане вашим клієнтом.

  • Є можливість підвищити обороти продажів в офлайн бізнесі

Завжди був і буде відсоток людей, яким набагато простіше зустрітися, обговорити всі деталі особисто та здійснити покупку одразу на місці. І крім наявної видачі в пошукових системах, Вашу компанію можна буде знайти на картах Google, і прокласти до неї маршрут у навігаторі.

Насправді SEO оптимізація необхідна для кожного бізнесу. Вона була і залишається одним із найкращих маркетингових каналів. Однак відчути всі плюшки від просування можна тоді, коли Ви будете систематично виконувати всі необхідні маніпуляції правильно.

SEO-optimisation

Важливі кроки у просуванні бізнесу за допомогою SEO

І ось, коли ми зрозуміли, з якою метою нам необхідно SEO і які плюшки можна отримати від нього, ми поговоримо про те, що ж включає оптимізація сайту.

Основа SEO просування

Найперше і важливіше, що необхідно зробити – проаналізувати конкурентів, які вже перебувають у ТОПі. Таким чином, Ви легко знайдете свої недоліки, можете розглянути можливості і точки зростання.

Використовуючи сайти аналітики, Ви зможете повною мірою оцінити відвідуваність та поведінку користувачів. І тим самим розберете свої помилки – чому потенційні клієнти не стають реальними. Це дасть можливість покращити юзабіліті сайту та його якість.

Наступним важливим кроком буде формування семантичного ядра. На його основі необхідно буде скласти список запитів, згідно яких сайт просуватиметься у пошукових системах. Завдяки цьому ви зрозумієте, як саме шукають ваші товари чи послуги, а також Ви зможете знайти нові ідеї для розвитку бізнесу. Не менш важливо згрупувати ключові слова, тому що вони зможуть допомогти пропрацювати правильну структуру і зрозуміти, яка мета буде у кожної сторінки. Внутрішня оптимізація – це важливий етап, який краще не пропускати. Мета цього кроку полягає в тому, щоб зробити сайт зручним, швидким, адаптованим під різні види пристроїв, а також безпечним для користувачів.

Контент-маркетинг – хороший контент необхідний залучення відвідувачів. Розміщуючи на сайті корисну та якісну інформацію, ви залучаєте все більше трафіку, мотивуєте користувачів до покупки. Ведення блогу на сайті також необхідно. Напевно, Вам є що розповісти своїм потенційним клієнтам.

Зовнішня оптимізація – мається на увазі розміщення платних та безкоштовних посилань на сайтах. Зробивши це, Ви збільшите його рейтинг в очах пошукових систем, отримаєте додатковий трафік.

Хороша репутація сайту в інтернеті є вкрай важливою для бізнесу. Сайт з поганою репутацією довго не зможе висіти у лідируючих позиціях.

Робота над клієнт-сервісом – також важлива, не тільки для SEO, а й загалом. Від цього пункту, в принципі, залежатиме стан бізнесу в режимі онлайн. Якщо дійсно працювати над клієнт-сервісом, є можливість отримати більше користувачів, підвищити свій середній чек і навіть повернути деяких користувачів.

Ведення соціальних мереж. Пункт простий, але з огляду на актуальність інтернету в наш час, важливо створити та розвивати супутні соціальні мережі. Все тому, що вони можуть стати бонусним джерелом продажів для Вашого бізнесу.

Якісно побудувати відділ продажу. Необхідна частина SEO просування, оскільки після відвідування сайту потенційні клієнти можуть безпосередньо контактувати з відділом продажів. І їхня налагоджена робота також впливає на відсоток конверсії, репутації компанії тощо.

І останній пункт, важливий не тільки для SEO, а й для бізнесу в цілому – організація сильної, цілеспрямованої команди, яка готова прокачувати свої навички та ставати кращими. Це важливо – мати оточення, яке тягтиме вгору. І згодом, будь-який бізнес приходить до того, що створює свою команду, для того, щоб розподілити між кожним зони відповідальності, включаючи роботу над SEO-просуванням сайту.

Ну, а якщо Вам необхідна команда фахівців, які зможуть вести Ваш бізнес в інтернет від початку до кінця – компанія WECANDOWEB до ваших послуг.