OpenCart: переваги та недоліки

30-12-2021

Інтернет-магазин на основі OpenCart

Насправді далеко не кожна людина знає про OpenCart. Якщо стисло, то це платформа для продажу через інтернет. Але давайте розберемо, що це таке і для кого воно призначене більш докладно.

OpenCart – платформа для електронної комерції. На цій CMS створюється інтернет-магазин. Він може бути встановлений на веб-сервері, який підтримує PHP та MySQL. Створений OpenCart за принципом MVC і може включати мульти-шоп.

Зазвичай платформу використовують з метою створення інтернет-магазину, в якому є повний список простих функцій, для встановлення або налаштування яких знадобиться небагато зусиль та часу. Код OpenCart відповідає головним принципам патерна Model-View-Controller, при цьому його основа дуже проста і вважається міцною для створення онлайн-магазину будь-якої складності.

Ну а тепер можна перейти до плюсів і мінусів цієї платформи.

Плюси та мінуси платформи

Внутрішній вигляд OpenCart

Спочатку розберемо її позитивні сторони.

 • Зручна та продуктивна для SEO

Тут є хороший функціонал пошукової оптимізації магазину під пошукові системи, наприклад, можна прописати URL-адреси сторінок вручну. Для кожного товару чи категорії можна прописати тег title, мета-теги та заголовки. Плюс, можливий підпис фотографій.

 • Інтегровані платіжні системи

Тут можна підключити відомі платіжні системи, такі як LiqPay, Wayforpay, Fondy, 2CheckOut, iPayment та ін., а також можна додати і міжнародні системи: PayPal, WebMoney.

 • Зручна система оплати та доставки

OpenCart підтримує безліч типів платежів (чеки, платіжні доручення). Ще можливий підрахунок податків та доставка на основі ваги, ціни товару та місця його прибуття.

 • Звітність

OpenCart має систему звітів, при налаштуванні якої можна отримувати докладніші відомості за замовленнями, поверненнями або найактуальнішими товарами.

На цій платформі є безліч налаштувань, які допомагають зробити веб-ресурс ще зручнішим і розширеним. Плюс, можна прописати кілька варіантів доставки. Є особиста статистика продажів – вона є великою перевагою в аналізі продажів інтернет-магазину.

 • Мультивалютна система платежів

В OpenCart є вбудована багатовалютна система платежів, це сподобається тим магазинам, які працюють відразу з декількома валютами. Курс валют вказується адміністратором та змінюється автоматично.

 • Мультимовність

Є можливість додавання бажаної мови. Оскільки ця функція дуже актуальна в наш час, вона не може не тішити.

 • Інтернет-магазин працює для клієнтів 24/7

Тут для клієнтів та гостей веб-ресурсу передбачений широкий функціонал: перегляд своїх статусів та історій замовлень, тимчасовий кошик – для гостей та постійний – для зареєстрованих користувачів. Можна додавати в кабінеті кілька адрес доставки у своїй адресній книзі і вибирати більш зручний.

Ну, а тепер перейдемо до мінусів.

Основний недолік - ЧПУ (людинозрозумілий URL, або семантичний URL). Із ним постійно виникають проблеми.

Також є проблема з кодом 404 - помилка 404 просто не віддається сторінкою, і в кінцевому підсумку пошуковик видалену сторінку сканує, як існуючу, і продовжує її індексувати. З погляду пошукової оптимізації є небезпека, що індекс Вашого сайту буде наповнений «сміттям».

На платформі не до кінця налагоджена робота з SEO (можна переглядати одні й ті самі сторінки за різними URL-адресами, проте проблему можна вирішити за допомогою установки seo-модуля). Хоча, по суті, більшу частину якихось проблем можна вирішити за допомогою додавання деяких розширень.

Що ж виділяє OpenCart з-поміж інших?

Головний плюс:

 • Двигун OpenCart - імпорт даних до Excel. Особливо зручний для звітності.

Переваги OpenCart перед іншими подібними платформами:

 • Можна встановити Google Analytics для користувача, не торкаючись при цьому коду
 • Зрозумілі та прості налаштування звітності за отриманими замовленнями, поверненням товарів тощо.
 • В OpenCart є можливість видачі купонів на знижку та подарункових сертифікатів, також можна прив'язати знижки та акції до конкретних товарів
 • Існує опція створення власної партнерської програми для розширення бізнесу.

Як бачите, CMS OpenCart - чудовий майданчик для малого та середнього бізнесу, який не потребує величезних зусиль в адмініструванні та технічній підтримці.

І якщо Ви в пошуках компанії, яка зможе створити якісний інтернет-магазин на основі OpenCart – компанія WECANDOWEB готова до співпраці.

Крім створення інтернет-магазинів у компанії є й інші напрямки, а саме:

 • Створення сайту під ключ
 • Дизайн
 • Landing Page
 • Створення сайту-візитки
 • SEO-просування
 • Аудит сайту
 • Створення веб-ресурсу на основі CMS від WeCanDoWeb.

Насправді це далеко не все, чим займається компанія. Але якщо Вас зацікавило щось, крім створення магазину, Ви можете сміливо звертатися до нас з усіх питань. Телефон вказано у «шапці» нашого сайту.

WECANDOWEB – ми робимо Ваш бізнес кращим!