Редизайн сайту. Навіщо він потрібний?

27-09-2022

Для початку давайте визначимося з поняттями.

Редизайн – це зміна зовнішнього вигляду з метою підвищення привабливості.

Ні для кого не секретна стара істина – «зустрічають по одязі». Сайтів це також стосується.

Тому власники бізнесу завжди намагаються підтримати фірмовий стиль та реагувати на нові тенденції.

Редизайн сайту. Навіщо він потрібний?

Коли варто задуматися про проведення редизайну?

Якось ви зробили сайт для своєї компанії, і вирішили, що все – це назавжди!

Але досвідчені фахівці-маркетологи все ж рекомендують періодично аналізувати вміст свого веб-ресурсу, порівнювати його з конкурентами, проводити маркетингові дослідження на тему поведінки користувачів на сайті, трафіку тощо.

Але про все по порядку.

10 причин замовити редизайн сайту

Зміна фірмового стилю компанії

Іноді компанії проводять ребрендинг. Це може стосуватися як елементарної зміни логотипу, так і повного оновлення стилю – кольорова гама, логотип, шрифти тощо.

Звичайно, зміни торкнуться і сайту.

10 причин замовити редизайн сайту

Дизайн сайту морально застарів

Чому так відбувається? А тут як у моді – одні тренди змінюють інші. Можливо, не так швидко, як на подіумах. Але слід пам'ятати, що технології не стоять на місці. Змінюється мода на шрифти та градієнти. Змінюються вимоги до оформлення сторінок, подання контенту.

Як правило, рекомендовано звертатися до коригування хоча б раз на три-п'ять років.

Замовити редизайн сайту

Сайт не дає результатів

Якщо ви помітили, що сайт став гірше продавати, потрібно задуматися про редизайн.

Наприклад, просів трафік. Або трафік залишився на тому ж рівні, а продажів значно менше. Зниження конверсій говорить про те, що щось не так, що у когось є пропозиції цікавіше-зрозуміліше.

Варто переглянути свої УТП, додати нові цікаві пропозиції, зацікавити потенційного покупця.

Поява нових ніш у бізнесі

Сьогодні все довкола дуже стрімко змінюється. І те, що було потрібно вчора, сьогодні втрачає свою актуальність. З'являються нові запити.

Бізнес, щоб зберігати свої позиції і бути успішним, просто зобов'язаний тримати руку на пульсі. Звідси з'являються нові ідеї, нові напрями.

І часто для того, щоб впровадити на сайт ці новинки, потрібно не просто внести додатковий пункт меню, а зробити редизайн існуючого сайту.

Конкурентність

Будь-який поважаючий себе бізнесмен стежить не лише за своїм бізнесом, а й за поведінкою та розвитком конкурентів. Якщо ви стали помічати, що веб-ресурси ваших суперників приваблюють вас більше, ніж ваш власний, якщо там хочеться перебувати довго, тому що там є цікава інформація - це явна ознака того, що настав час редизайну.

Інформація на існуючих сторінках

Найчастіше у процесі роботи виникають нові ідеї, нові пропозиції. І тоді виникає потреба до вже існуючого контенту на сторінці додати нові кнопочки, таблиці, переходи, картинки і т.д. Це також відноситься до невеликого, але, все ж таки, редизайну сайту.

Адаптивність

Тут йдеться про адаптацію сайту під будь-які пристрої. Погодьтеся, не дуже зручно шукати потрібну кнопку, яка в мобільній версії сховалася за екраном. Раніше сайти грішили відсутністю адаптації під мобільні пристрої. Зараз розробники цьому приділяють особливу увагу, оскільки все більше людей переходить виключно на мобільне користування.

Швидкість завантаження

Досить важливий фактор і для індексування сайту, і для позитивної реакції користувача. При аналізі швидкості завантаження можуть бути виявлені як елементарні проблеми з вагою і форматом зображень, так і наявність на сайті зайвих блоків, віджетів, реклами, поп-апів. Все це гальмує завантаження сайту. І для оптимізації, можливо, доведеться внести зміни.

Низька швидкість завантаження сайту

Навігація

Аналізуючи свій сайт на зручність користування, зверніть увагу на зручність навігації - як швидко і просто Користувач може знайти цікаву для нього інформацію? Рекомендований доступ до інформації – максимум 3 кліки. Подальші пошуки можуть напружувати потенційного Замовника, і змусити його перейти на інший, зручніший сайт.

Відповідність інформації

Хочеться звернути увагу, що слогани, які пишуть маркетологи, повинні відповідати контенту сайту. Користувач реагує на заклик у заголовках. Але якщо інформація на сторінках сайту не відповідає очікуванням того, хто шукає, він піде з веб-ресурсу, і всі старання пройдуть даремно.

Види редизайну

Залежно від бачення кінцевого результату та від цілей, бувають різні варіанти запланованих змін.

Візуальний редизайн

Цей вид спрямований на зовнішні зміни сайту: колірна гама, додавання нових елементів, зміни логотипу.

Візуальний редизайн сайту

Функціональний

Тут вже йдеться про зміни в навігації сайту, зміну меню, рубрик, розділів, фільтрів тощо.

Технічний

До такого редизайну ми вдаємося тоді, коли необхідно вносити зміни до коду. Метою таких дій може бути, наприклад, бажання пришвидшити завантаження сайту.

Глибокий

Це поєднання всіх трьох вищезгаданих типів. Тобто повна модернізація.

Послідовність робіт на сайті

Отже, ви дійшли рішення – робимо редизайн сайту! Як впоратися з цим завданням швидко та грамотно?

Редизайн сайту. Послідовність робіт

Розглянемо покроковий алгоритм:

  • Аудит сайту. Необхідно проаналізувати метрики сайту, найбільш відвідувані сторінки, поведінку користувачів і т.д.
  • Опитування цільової аудиторії. Це дасть розуміння, що особливо приваблює на сайті, що не подобається користувачеві, чого не вистачає. За результатами такого фідбека можна вже частково закрити деякі питання щодо контенту та функціоналу.
  • Аналіз сайтів-конкурентів. Це один із найважливіших кроків на шляху до «ідеального» сайту . Особливо цікаві ТОП-10 сайтів у видачі зі схожими послугами/товарами.
  • Розробка свого оригінального дизайну, підготовка та узгодження макетів.
  • Підготовка унікального контенту.
  • Розробка та покрокове впровадження нових елементів на сайті, з послідовним їх тестуванням.
  • Проводячи редизайн, необхідно постійно проводити технічні перевірки – чи не виникли десь збої.
  • За результатами проведених змін потрібно отримати зворотний зв'язок від клієнтів. Можливо, щось потребує доробок.
  • І, безумовно, не забуваємо про SEO сайту. Без якісного відпрацювання тегів та заголовків навіть із супер-модернізацією буде складно вийти у ТОП.

ВАЖЛИВО! Приступаючи до редизайну сайту, завжди потрібно пам'ятати – важливо не переборщити!

Якщо ви змінюєте логотип, колірну гаму, шрифти – це одне. Але якщо було ухвалено рішення повністю переглянути і структуру сайту, і функціонал, то тут потрібно бути дуже обережним, і не нехтувати фідбеком реальних користувачів. Можливо, ви вважаєте цей блок або якусь функцію не настільки важливою, а багато ваших клієнтів саме за цим відвідують сайт. І прибравши цю фішку, ви можете втратити свій основний трафік.

Тут має сенс робити покроковий редизайн, і покроково тестувати окремі рішення.

Ніщо не вічне в цьому світі. Не вічний і образ вашого сайту. У нинішніх умовах сильної конкуренції та швидких змін не дивно, що багато бізнесменів досить часто вдаються до редизайну.

Не бійтеся щось міняти! Відкривайте нові сторінки вашого бізнесу у новому іміджі!

WeCanDoWeb – нам під силу впровадити будь-які ваші побажання!