ТОП 10 трендів у веб-дизайні у 2022 році

28-03-2022

Web Design

За допомогою веб-дизайну Ваш проект може стати яскравішим, таким, що запам'ятовується і, можливо, десь унікальним, завдяки доданню будь-яких актуальних фішок. Але, насправді, дуже важливо, щоб деякі модні віяння у проекті залишалися актуальними кілька років. Адже на сьогодні технічні можливості для створення різних проектів дуже розвинені, тренди в дизайні з'являються і зникають дуже швидко. І часом буває так, що неправильно обрана тенденція призводить до помилок та невдалих проектів. Тому ми зібрали 10 дійсно крутих та актуальних дизайнерських напрямів, які, згідно з нашими прогнозами, будуть точно актуальні мінімум 1-2 роки.

Список основних тенденцій

 • Великі заголовки

Великі заголовки>

Іноді здається, що розмір літер на сайтах щодня збільшується у розмірах. Адже сьогодні актуальним є так званий текстовий гігантизм, він має вигляд великих заголовків на сторінках веб-сайтів. Великі заголовки - це те, на що користувачі звертають увагу в першу чергу.

 • Особливі шрифти

Красиві тексти, що не повторюються, використовують для того, щоб виділити заголовок або важливу інформацію на ресурсі. Графічні та веб-дизайнери разом створюють унікальні ідеї шрифтів, завдяки яким:

 • Сайт має свою оригінальність
 • Необхідна інформація привертає до себе увагу
 • Всі текстові частини оформлені красиво і мають естетичну цінність.

Приклад красивого оформлення - літери із засічками та завитками, а також леттеринг, у якому застосовуються різні за висотою літери в одному слові.

Удосконалити та внести різноманітність у свої літерні стилістики вирішила і компанія Microsoft. У 2022 році в пакеті Microsoft Office з'явилося п'ять нових шрифтів: Grandview, Skeena, Bierstadt, Seaford, Tenorite.

 • Темний інтерфейс

Насправді цей пункт актуальний ще з кінця 2019 року, особливо він став популярним для оформлення деяких додатків (темні або нічні теми). На сьогоднішній день темний інтерфейс пропонують відомі компанії як Facebook, Apple, YouTube і т.д. Він допомагає створити стильніший і сучасніший дизайн, тому що будь-який об'єкт, який має колір, виглядає яскравішим, соковитішим і контрастнішим на темному тлі, ніж на білому — це особливість людського зорового сприйняття. Та й погодьтеся, що в темряві яскраві об'єкти, що світяться, людина бачить набагато краще: навіть той же феєрверк, який вдень і вночі виглядає зовсім по-різному. А якщо згадати про вогні нічних міст, завдяки яким ми починаємо сприймати місцевість зовсім інакше. І для нас місто стає більш красивим, тому що є яскраві вогні, і неонові вивіски максимально ефектно виглядають у темряві.

Також можна виділити кілька його переваг:

 • Можливо створити колірний акцент за допомогою контрастності
 • Економічна витрата енергії екранів
 • Вся інформація приймається набагато краще, особливо за низького рівня освітлення
 • Знижена напруга очей у нічний період
 • Відмінна можливість виділитись серед конкурентів.

Хоч цей напрямок не новий, але все ще дуже актуальний, навіть у 2022 році.

 • Брутальність

Мабуть, це вважається одним з найяскравіших напрямків в останні кілька років, який з'явився як реакція молодого покоління на легкість та невигадливість сучасного веб-дизайну. Цей напрямок по суті є неформатністю, сміливістю і небажанням ідеальної обробки об'єктів. Через свою грубість, і в деякій мірі неохайності, його називають «анти-дизайном».

Особливості цього стилю полягають у наступному:

 • Функціонал більш значущий, ніж зовнішній вигляд
 • Немає ніяких м'яких форм, тіней та анімації
 • Відсутня симетрія та гармонія у поєднанні кольорів
 • Всі зображення зазвичай чорно-білі та необроблені.

Цей стиль особливо привертає свою увагу новаторів і тих, хто має бажання виділитися і бути поза конкуренцією. Адже, насправді, далеко не кожен наважиться створити свій сайт у такому стилі.

 • Кольорові ефекти на білому

Якщо сам інтерфейс проекту в білому тлі, а дизайн будь-яких елементів (кнопок, зображень тощо) кольоровий, це допомагає виділити важливий контент сайту. Дуже добре використовувати його при оновленні зовнішнього вигляду сайту. Та й цей прийом допомагає привернути увагу користувачів до клікабельних елементів та важливих об'єктів веб-ресурсу.

 • Ретро стиль

Це викликає м'яке та тепле почуття ностальгії. Своєрідна гра на почуттях користувачів. Зрозуміло, що ностальгія у кожної людини може бути своя: конкретні текстури, яскраві кольори, стилістика літер, які були популярні за радянських часів, зображення, посилання на мультфільми або фільми з дитинства. Цей тренд хороший у тому випадку, якщо ви точно знаєте, чим зачепити свою аудиторію користувачів.

 • Безбарвний або монохроматичний UI

Що стосується монохрому, він є дуже стійкою і актуальною модною течією в усі часи. Він завжди виглядає контрастно і яскраво, він закладений у самій природі: небо — теж певною мірою є монохромним. Звичайно, існує думка, що монохром - це чорно-біла палітра, але це далеко не так. Насправді, монохромними можуть бути абсолютно будь-які базові кольори та його відтінки. У веб-дизайні монохроматичні палітри необхідні для стилізації зображень, розміщення колірних акцентів на деяких елементах управління або дизайні сайтів у чорно-білому форматі - градаціях сірого.

Для когось монохроматичний стиль може бути нудним, сірим та сумним, але якщо грамотно використовувати кольоровий монохром, то дизайн проекту стає яскравішим, контрастнішим, насиченішим. А також, якщо правильно продумати і створити цей напрямок і його фарби, то в ньому добре виявляються візуальні особливості об'єктів, цілісність композиції, вибудовується позиціонування. А що стосується чорно-білого дизайну, то з ним сайт може виглядати як дружелюбно та мило, і навіть десь мультяшно, так і стильно, дорого, суворо.

 • Плавучість

Під цим розуміється інтерактивна анімація сайту. Якщо хочеться відрізнитись від безлічі компаній-конкурентів, то це саме те, що треба. Тому більшість дизайнерів та верстальників шукають можливості максимально оригінально анімувати сайт та привернути якнайбільше уваги з боку користувачів.

 • Мінімалізм

Ще однією сучасною течією в дизайні є мінімалізм. Нині він вкрай актуальний. Простота та максимальна інформативність дуже цінуються зараз і це може відрізняти вас від інших подібних сайтів. Адже мінімалізм універсальний для всіх, тому що не кожен користувач готовий до химерності, складності або якихось нових, ще непізнаних фішок. Тому краще уникати перевантаження стилістики свого проекту.

 • 3D-елементи

3D дизайн

Насправді застосування в дизайні тривимірних фігур є дуже популярним трендом у 2022 році. Його популярність обумовлена тим, що продуктивність комп'ютерів значно підвищилася, а собівартість розробки такої графіки знизилася.

Та й, як правило, такі 3D елементи потрібні як іконки, кнопки, зображення на сайтах і в додатках. Ці тривимірні речі виглядають трохи нестандартно і здатні чудово привертати до себе увагу. Однак, якщо раніше було цілком достатнім наповнити ресурс об'ємними фігурами і дизайн виглядав круто, то зараз для створення атмосфери і надзвичайного ефекту необхідно вдаватися до складніших рішень: створювати анімовані 3D об'єкти.

Зрозуміло, це далеко не всі напрямки, які є популярними на сьогоднішній день. Але ми поговорили про основні, які можуть стати актуальними не на один рік. Варто розуміти, що використовуючи дизайнерські хитрощі та актуальні течії для свого проекту чи веб-ресурсу, не варто одразу ж очікувати на вау-ефект. А краще опрацювати всі аспекти, що впливають на успішність сайту, комплексно.

І якщо ви задумалися над створенням або апгрейдом вашого сайту, то ласкаво просимо до нас у WeCanDoWEb. Ми детально обговоримо ваш проект і допоможемо розробити та створити дизайн конкретно під ваш проект, який точно зможе залучити якнайбільше користувачів та запам'ятатися їм.