Тренди SMM на 2022 рік. Що необхідно знати та використовувати для активного просування у соціальних мережах?

25-01-2022

SMM 2022

Сьогодні соціальні мережі надають особливий вплив як на бізнес, так і на звичайних людей. Початок цього було покладено у розпал пандемії COVID-19, яка внесла свої корективи у життя пересічних людей та всесвітнього бізнесу. І тому маркетинг в онлайн середовищі став важливим і корисним інструментом, особливо у питаннях просування бізнесу. Сучасні тенденції в SMM – це свого роду гарантія успішного просування бренду на онлайн платформах, а також можливість, за допомогою якої можна вгадати, що буде важливим та трендовим у питаннях ведення бізнесу онлайн. Крім того, це чудова можливість уникнути будь-яких помилок під час ведення бізнесу на різних онлайн платформах.

Рівень актуальності соціальних мереж: невелика статистика

Згідно з дослідженнями від міжнародної компанії Datareportal, кількість користувачів, зареєстрованих у соціальних мережах, у всьому світі зросла на 7,6%. Тобто, інтернет використовують 4,72 мільярда людей, з них 26,5% зізналися, що соц. мережі їм потрібні для знаходження бажаного товару чи послуги. А це, у свою чергу, вказує на те, що онлайн простір стає необхідним та ефективним інструментом для маркетологів, який дозволяє залучити та розширити свою цільову аудиторію та продажі. Щорічно відбувається приріст відвідувачів на різних платформах, активно розвиваються технології, трапляються неминучі зміни, що призводять до зрушень у тенденціях соціального маркетингу. Тут ми розглянемо основні тренди SMM на 2022 рік, які допоможуть просунути бізнес на онлайн платформах для подальшого підвищення рентабельності інвестицій у цю галузь.

Для чого потрібно знати про тренди SMM 2022?

Просування в соц.мережах

Через приріст користувачів в інтернеті, присутність бізнес-сторінок у соціальних мережах стала простою необхідністю для кожної компанії, що поважає себе. Всі представлені майданчики є чудовим місцем для пошуку та залучення цільової аудиторії. При цьому важливо розуміти, що якщо мати звичайну сторінку у Facebook або Інстаграм - вона не буде гарантом успіху Вашого бізнесу. Соціальні мережі та тренди SMM, а також методи їх застосування постійно розвиваються, а отже, вести онлайн бізнес стає складнішим завданням.

Більшість компаній стикаються з проблемами в мережі онлайн, і зазвичай вони пов'язані з величезною конкуренцією, зниженням органічного охоплення або технічними змінами всередині майданчика (наприклад, часті оновлення в алгоритмах Facebook). Проте це ті проблеми, на які не можна ніяк вплинути. Але, все ж таки, є основні тенденції в SMM, які так чи інакше впливають на маркетингові стратегії бренду. І якщо знати про них, то з їх допомогою можна підняти інтерес користувачів та покращити якість контенту, і не тільки. То що ж це за важливі тенденції? Давайте розберемося!

  • Маркетинг мікровпливу (Micro-Influencer Marketing)

Деякі компанії використовують стратегію маркетингового впливу через співпрацю з "великими" медійними особистостями, блогерами - загалом, з тими, хто має велику аудиторію. Проте, з початку року ефективнішим стало співпрацювати з блогерами, які не мають великої аудиторії, але можуть принести бізнесу більший потенціал. Адже, незалежно від того, яка в людини аудиторія та спектр впливу, вона може мати високий рівень довіри та залученості, при цьому її послуги на рекламу коштуватимуть дешевше, порівняно з відомими особистостями. Та й у відомого блогера зазвичай пасивні передплатники, але висока ціна на рекламу, яка все одно не окупається. А мікро-впливові лідери часто мають у своєму колі послідовників із певної ніші, що робить їх життєздатним варіантом для співпраці з відповідними брендами. Це і є важливим та впливовим інструментом у веденні бізнесу онлайн.

  • Штучний інтелект

Мабуть, це актуально не тільки у маркетингу, а й у інших сферах. Адже такий інтелект допомагає оптимізувати процеси та робити діяльність компанії більш ефективною. А за допомогою автоматизації можна буде провести точний аналіз шаблонів пошуку та поведінки клієнтів. Цей інструмент дійсно допоможе зібрати і зрозуміти складні дані, без великих витрат часу і людських зусиль. Штучний інтелект вже охоче застосовується у: рекламному розсиланні, вивченні ключових слів, оптимізації контенту, транзакції електронної комерції тощо. А якщо цей інструмент використовувати в аналізі даних соціальних мереж, то він допоможе виміряти та збільшити капітал бренду, виявити поведінку клієнтів, а також допоможе краще зрозуміти свою цільову аудиторію. Також за допомогою цього інструменту можна дізнатися про рекомендації щодо публікації контенту з метою отримання бажаного ефекту. Плюс до всього, якщо інтелект проведе детальний аналіз вашої бізнес-сторінки, то він може дати рекомендації щодо якості, місця та часу публікацій.

  • Гнучкий маркетинг (Agile-marketing)

Цей метод гнучкого планування можна спритно використовувати для вирішення будь-яких проблем з оцінюванням аудиторії та виявленням маркетингових стратегій з використанням даних та аналітики. У гнучкий маркетинг входять: брифи, тести тощо. Це допоможе правильно оцінити ситуацію та за необхідності ефективно впровадити будь-які зміни у питаннях ведення компанії. Такий інструмент дасть змогу охопити кілька майданчиків та запустити відразу кілька рекламних кампаній. До гнучкого маркетингу також можна віднести: різні ігри, вікторини, відгуки, конкурси та огляди.

  • Голосовий пошук

Цей пункт є одним із головних у SMM на цей рік. Він вже активно розвивається та стає популярним. Пов'язано це з тим, що у пошукових системах з'являються можливості візуального і голосового пошуку. Голосовий помічник - справжня знахідка в маркетингу. Оскільки пошукові системи орієнтуються на профілі в соціальних мережах, контент повинен бути сумісний з голосовим пошуком. Це дасть змогу отримувати більше інформації з профілю та пропонувати вигідні рішення для потенційної цільової аудиторії.

  • Прямі ефіри

Прямі трансляції були актуальними ще на початку пандемії у 2020 році. Тоді користувачі досить позитивно сприйняли цю тенденцію, і досі активно її використовують у спілкуванні з кумирами, експертами та іншими людьми. Прямі ефіри чудово підійдуть для показу діяльності бренду чи закулісного життя відомих брендів чи особистостей. Однак у новому 2022 році цей інструмент є необхідним. Отже, можна взаємодіяти з клієнтами через прямі трансляції. Це позитивно позначиться і на клієнтах, і щодо компанії чи бренду. Також дуже добре робити ефіри, які зникають через певний часовий проміжок. Оскільки, якщо ефіри будуть зникати, через певний час – це дасть користувачам мотивацію якнайшвидше переглянути відео перед тим, як воно зникне, а також дозволить швидше прийняти рішення про покупку.

  • Короткий відеоконтент

Формат відео на сьогоднішній день вважається одним із найпотужніших інструментів, який є дуже актуальним. Все тому, що саме відеоконтент – ефективний спосіб маркетингової стратегії просування в соціальних мережах. Але тут є важливий нюанс – не потрібно робити довгі відеоролики, краще робити коротший, але змістовний відеоконтент. Адже невеликі відео вивели у лідери соціальну мережу TikTok, яка наразі має 850 мільйонів користувачів. Google прогнозує, що вже до 2025 року відеоролики займатимуть близько 80% всього інтернет-трафіку, а оскільки їх кількість зростає, то незабаром завищуватимуться вимоги до якості такого контенту. Тобто, простіше кажучи, якщо й робити відеоролики, то короткі, змістовні та якісні, щоб їх включити до свого маркетингового комплексу.

  • Якісне обслуговування, унікальність

Продажі на майданчиках Інстаграм, Facebook та інших мережах цього року тільки зростатимуть. Більшість користувачів використовують аккаунт у соціальній мережі з метою придбання товару/послуг. А це говорить про те, що якісний контент, продукція та гарне обслуговування клієнта, індивідуальний підхід до кожної людини, викликатимуть довіру з боку онлайн-покупців та стануть актуальним трендом у SMM. Чому? Та все тому, що користувачі зацікавлені в тих компаніях, які щиро захоплені своєю справою і справді дбають про своїх клієнтів. Більше того, покупець почуватиметься комфортніше, роблячи покупки в компаніях, які швидко відповідають на коментарі або питання та пропонують комплексне обслуговування своїх клієнтів. Тобто, якщо підключити функцію обміну повідомленнями на своїй сторінці у Facebook або додати плагін обміну повідомленнями на веб-сайті, то ваша компанія стане трішки ефективнішою.

  • Захист даних

За деякими даними, цей пункт є дуже важливим цього року. У всьому світі починають посилюватися правила конфіденційності та збереження даних користувача. І GDPR вже впроваджено в Європі, а пов'язані з цим проблеми можуть вплинути на бізнес кожного бренду в індивідуальному порядку. Та й усе більший відсоток населення Землі зараз працює з дому, захист особистих даних стає як ніколи актуальною темою. У зв'язку з цим Google Chrome повідомив, що до кінця 2023 він видалятиме файли cookie для відстеження.

Висновок

Для того, щоб бути конкурентоспроможним у будь-який час у будь-якій галузі, важливо вже починати інвестувати в управління соціальними мережами, вивчати загальні тренди та інструменти в SMM. Адже завдяки ним краще зрозуміти свою аудиторію, бізнес-стратегії, також можна створити більш міцну репутацію для своєї компанії.

Варто розуміти, що, вивчаючи інструменти та тренди SMM, ви робите свій бізнес більш гнучким, актуальним та сучасним. Завдяки деяким знанням та навичкам можна розробити бізнес-стратегії на цей рік, спрогнозувати тенденції на наступний рік, зрозуміти та розширити свою цільову аудиторію та багато іншого. Адже час не стоїть на місці, і все розвивається, включаючи різні платформи в Інтернеті. Також все більше компаній починають адаптуватися під запити своїх покупців. І тому, для брендів і маркетологів важливо заздалегідь знати тенденції в просуванні, щоб допомогти брендам або компаніям стати більш впізнаваними, ефективно залучати нових клієнтів.