В Україні відкрився новий кіберцентр вартістю у 6 млн. грн

22-07-2021

13 травня в Україні був відкритий оновлений КІБЕРЦЕНТР UA30. Ця інформація також присутнія на сайті Кабінету міністрів. Основною метою відкриття такого центру є захист критичної інформаційної інфраструктури країни.

Нагадуємо, що кіберцентр вхожий до структури Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та представляє новий державний центр реагування на кіберінціденти, а також, отримання навичок та знань у галузі кіберзахисту.

кіберзахист

Тепер докладніше про кіберцентр

Так, згідно зі слів голови Держспецзв'язку Юрія Щиголя, проект був створений у рамках державно-приватного партнерства. Проект обійшовся в 6 млн. грн, з яких приблизно 4 млн. грн - бюджетні кошти, а 2 млн. грн - благодійна допомога.

До структури кіберцентру входить поліпшений тренінговий майданчик з унікальною технікою відпрацювання можливих сценаріїв кібератак в навчальному середовищі. У світі подібних платформ нараховується близько 20, шість з них знаходяться у США.

"Швидка цифровізація - це основний засіб, яким ми змінюємо країну до кращого. Нові технології, найкращі сервіси - все це призведе до розвитку економіки та руху країни вперед, до посилення конкуренції і зменшенню олігархів та корумпованого чиновництва. Кіберцентр UA30 - це вітрина того, що Україна дійсно змінюється ", - сказав під час відкриття центру президент України, Володимир Зеленський.

Також Президент, заявив, що серед загальних пріоритетів України - якісна оборона критичної інформаційної інфраструктури. Це державні реєстри, цифрові послуги, інформаційні ресурси та інформаційні системи карткових компаній.

При відкритті центру відзначали важливість та якісність кібербезпеки, в тому числі і питання про захист персональних даних громадян країни.

"Стратегія кіберреформи - UA30 - основний інструмент, завдяки якому Україна може стати однією з впливових країн в області кіберзахисту. І нам дуже важливо, щоб кожен українець відчував себе максимально безпечно в цифровій державі", - так заявив один з чиновників.

А ми нагадуємо, що з січня 2021 року кіберспеціалісти Служби безпеки України запобігли близько 350 потенційних загроз інформаційній безпеці країни. Серед них залучених до кримінальної відповідальності - 35 хакерів та злісних пропагандистів, і ще засуджених- 14 злочинців.