
За допомогою чат бота можна пройти тест на знання цифрової грамотності
У 21-му столітті, в столітті розвитку технологій і відкритих інформаційних джерел, останнім часом часто постає питання про цифрову грамотність населення. Паралельно з'являються питання про якість необхідних знань в цифрових технологіях, безпеки і т.д. Безумовно, проходити тести і дізнаватися нові знання для себе - хороший вибір і продуманий внесок в майбутнє. Цифрова грамотність вкрай важлива, особливо населенню середнього віку. Завдяки знанням вони зможуть дізнатися набагато більше якісної інформації про інформаційні та цифрові технології.
Цифрова грамотність. Що це і як цьому навчитися?
У статті нижче ми детально, і в той же час коротко розповімо про грамотність - як і де їй навчитися, для чого вона необхідна, і що ж вона з себе представляє.
Зміст:
- Що таке цифрова грамотність?
- Що вона в себе включає?
- Де можна навчитися цифровій грамотності?
- Детальніше про чат-боти в телеграм.
1. Що таке цифрова грамотність?
Ми виділили кілька точних визначень, що описують, що ж таке цифрова грамотність.
- Цифрова грамотність - знання, що дають безпечне та ефективне користування цифровими технологіями та інтернетом.
- Цифрова грамотність - вміння використовувати і створювати якісний контент, в основу якого входять цифрові технології, пошук і обмін інформацією, відповіді на питання, комунікація з іншими людьми і комп'ютерне програмування.
2. Що ж включає в себе цифрова грамотність?
Вона складається з таких пунктів як: цифрове споживання, цифрова компетенція і безпека. Більш розгорнуто по кожному пункту дивіться нижче:
- Цифрове споживання
Користування Інтернетом для роботи і життя. Споживання складається з: фіксованого і мобільного інтернету, цифрових пристроїв, засобів ЗМІ, новин, соц. мереж, державних послуг, телемедицини, хмарних технологій.
- Цифрові компетенції
Ефективне користування технологіями, що складаються з: пошуку інформації, користування цифровими пристроями, користування можливостями і функцією соц. мереж, покупки через інтернет, виробництво мультимедійного контенту і синхронізація пристроїв.
- Цифрова безпека
По суті, це основи безпеки в мережі. У неї входять: захист персональних даних, надійний пароль, законний контент, культура поведінки, репутація, етика, зберігання інформації, створення резервних копій і т.д.
3. Де можна навчитися цифрової грамотності?
Навчитися можна де завгодно, але як і раніше якісними ресурсами для навчання залишаються:
- Додаток ДІЯ. Цифрова Освіта
- Чат-бот тест в Телеграм «Цифрограм. Твоя кібергігіена»
4.Подробніше про чат-боти в телеграм
Тепер трохи про тест... До складу його створення увійшли наступні фахівці:
- Мінцифри
- Vodafone Україна
- Міжнародний фонд виборчих систем (IFES)
- Координатор проектів ОБСЄ
Чат-бот в Teлеграм здатний виробляти експрес-тестування на цифрові знання. Бот називається «Цифрограм. Твоя кібергігіена».
У чому його переваги? За допомогою Teлеграм-бота можна:
- Швидко перевірити рівень знань про цифрову грамотність
- Отримати нові знання (тому що тест містить в собі деякі роз'яснення, підготовлені фахівцями з кожного питання)
- Є функція поділитися отриманими результатами з друзями або колегами
Таким чином, завдяки нехитрому поширенню інформації про тест по грамотності, про нього можуть дізнатися більше людей, а це означає, що грамотність в сфері цифрових технологій серед населення значно зросте.
Але повернемося до чат-боту. У його першій версії присутній тест на загальні знання, в яких по 7 питань з різних сфер: безпечне користування інтернетом, соціальні мережі і месенджери, перевірка достовірності інформації, мобільне шахрайство і загальний захист інформації. За словами розробників, у них в планах поступово завантажувати в чат-бот нові тести і конкурси.
! А тим, кому вже кортить проходити тест прямо зараз, необхідно бути зареєстрованим користувачем в Teлеграм!
Цікаво знати, що даний проект розробляли спеціально до національної ініціативи «Європейський тиждень цифрової грамотності в Україні», яку проводять Мінцифра і його партнери. Нагадуємо, що головною метою створення та розробки тесту було підняття коефіцієнта цифрової грамотності в Україні.