За допомогою чат бота можна пройти тест на знання цифрової грамотності

22-07-2021

У 21-му столітті, в столітті розвитку технологій і відкритих інформаційних джерел, останнім часом часто постає питання про цифрову грамотність населення. Паралельно з'являються питання про якість необхідних знань в цифрових технологіях, безпеки і т.д. Безумовно, проходити тести і дізнаватися нові знання для себе - хороший вибір і продуманий внесок в майбутнє. Цифрова грамотність вкрай важлива, особливо населенню середнього віку. Завдяки знанням вони зможуть дізнатися набагато більше якісної інформації про інформаційні та цифрові технології.

Цифрова грамотність. Що це і як цьому навчитися?

У статті нижче ми детально, і в той же час коротко розповімо про грамотність - як і де їй навчитися, для чого вона необхідна, і що ж вона з себе представляє.

Зміст:

 1. Що таке цифрова грамотність?
 2. Що вона в себе включає?
 3. Де можна навчитися цифровій грамотності?
 4. Детальніше про чат-боти в телеграм.

цифрова безпека

1. Що таке цифрова грамотність?

Ми виділили кілька точних визначень, що описують, що ж таке цифрова грамотність.

 • Цифрова грамотність - знання, що дають безпечне та ефективне користування цифровими технологіями та інтернетом.
 • Цифрова грамотність - вміння використовувати і створювати якісний контент, в основу якого входять цифрові технології, пошук і обмін інформацією, відповіді на питання, комунікація з іншими людьми і комп'ютерне програмування.

2. Що ж включає в себе цифрова грамотність?

Вона складається з таких пунктів як: цифрове споживання, цифрова компетенція і безпека. Більш розгорнуто по кожному пункту дивіться нижче:

 • Цифрове споживання

Користування Інтернетом для роботи і життя. Споживання складається з: фіксованого і мобільного інтернету, цифрових пристроїв, засобів ЗМІ, новин, соц. мереж, державних послуг, телемедицини, хмарних технологій.

 • Цифрові компетенції

Ефективне користування технологіями, що складаються з: пошуку інформації, користування цифровими пристроями, користування можливостями і функцією соц. мереж, покупки через інтернет, виробництво мультимедійного контенту і синхронізація пристроїв.

 • Цифрова безпека

По суті, це основи безпеки в мережі. У неї входять: захист персональних даних, надійний пароль, законний контент, культура поведінки, репутація, етика, зберігання інформації, створення резервних копій і т.д.

3. Де можна навчитися цифрової грамотності?

Навчитися можна де завгодно, але як і раніше якісними ресурсами для навчання залишаються:

 • Додаток ДІЯ. Цифрова Освіта
 • Чат-бот тест в Телеграм «Цифрограм. Твоя кібергігіена»
 

digital security

4.Подробніше про чат-боти в телеграм

Тепер трохи про тест... До складу його створення увійшли наступні фахівці:

 • Мінцифри
 • Vodafone Україна
 • Міжнародний фонд виборчих систем (IFES)
 • Координатор проектів ОБСЄ

Чат-бот в Teлеграм здатний виробляти експрес-тестування на цифрові знання. Бот називається «Цифрограм. Твоя кібергігіена».

У чому його переваги? За допомогою Teлеграм-бота можна:

 • Швидко перевірити рівень знань про цифрову грамотність
 • Отримати нові знання (тому що тест містить в собі деякі роз'яснення, підготовлені фахівцями з кожного питання)
 • Є функція поділитися отриманими результатами з друзями або колегами

Таким чином, завдяки нехитрому поширенню інформації про тест по грамотності, про нього можуть дізнатися більше людей, а це означає, що грамотність в сфері цифрових технологій серед населення значно зросте.

Але повернемося до чат-боту. У його першій версії присутній тест на загальні знання, в яких по 7 питань з різних сфер: безпечне користування інтернетом, соціальні мережі і месенджери, перевірка достовірності інформації, мобільне шахрайство і загальний захист інформації. За словами розробників, у них в планах поступово завантажувати в чат-бот нові тести і конкурси.

! А тим, кому вже кортить проходити тест прямо зараз, необхідно бути зареєстрованим користувачем в Teлеграм!

Цікаво знати, що даний проект розробляли спеціально до національної ініціативи «Європейський тиждень цифрової грамотності в Україні», яку проводять Мінцифра і його партнери. Нагадуємо, що головною метою створення та розробки тесту було підняття коефіцієнта цифрової грамотності в Україні.

Telegram