Як провести юзабіліті аудит самостійно або замовити аудит сайту?

Замовити юзабіліті аудит сайту або інтернет-магазину

Юзабіліті сайту - показує той фактор, наскільки сайт зручний для відвідувача, як він взаємодіє з ним, скільки часу проводить на цьому сайті і, звичайно ж, робить користувач цільову дію чи ні

Для чего нужен юзабилити аудит сайта

В яких випадках необхідний аудит юзабіліті?

На думку фахівців проводити юзабіліті аудит сайту просто необхідно в трьох конкретних випадках:

 • Коли сайт тільки знаходиться в стані розробки і необхідно провести відповідне тестування. Це дозволить на ранніх етапах зрозуміти, наскільки зручним і привабливим був створений сайт. На початковому етапі можна виправити недоліки або покращити те, що було недостатньо виражено, і в результаті не закликало відвідувачів до того, щоб затриматися на ресурсі.
 • Якщо сайт вже працює, але на ньому дуже маленькі конверсії. Як правило, це стосується інтернет-магазинів або сайтів, які надають будь-які послуги. Зробивши аналіз юзабіліті, можна зробити висновок, що відвідувач швидко йде зі сторінки і не здійснює цільову дію.
 • Ви плануєте не тільки розширювати бізнес, але і розширити функціонал сайту. Можливо, на сайті з'являться нові розділи, категорії, і поки не створена остаточна версія, можна провести аудит юзабіліті сайту, щоб обрати оптимальний варіант для поліпшення поведінкових факторів користувача.

Багато "фахівців" стверджують, що проводити юзабіліті аудит немає сенсу, якщо на сайті маленька відвідуваність. Однак, як ви збільшите відвідуваність, якщо не проаналізуєте поведінкові фактори, не вивчите юзабіліті і так далі? На кожному етапі створення та просування сайту необхідний комплексний підхід, і якщо вчасно не займатися поліпшенням сайту, можна просто віддати топові позиції своїм конкурентам, які більш грамотно ведуть сайт.

Аудит сайту за всіма технічними параметрами

Що вказує на проблеми з юзабіліті і коли необхідно почати проводити аудит юзабіліті?

Кожен власник сайту рано чи пізно зрозуміє, що сайту необхідно провести аналіз юзабіліті. Але це може наступити дуже пізно - коли конкуренти повністю поглинули нішу, коли відвідуваність сайту впала до критичних показників, коли продажі практично на нулі.

Не потрібно чекати найгірших показників, достатньо вчасно звернути увагу на наступні конкретні показники.

Поведінкові показники сайту. Проаналізувавши поведінкові фактори, можна зробити висновок про те, що з сайтом щось не так і саме час робити рішучі дії. Інформацію про поведінкові фактори можна знайти в Гугл аналітиці або Яндекс метриці. Серед головних показників, на які звертають увагу при аналізі: відвідуваність, глибина перегляду, час на сайті, частка нових відвідувачів і так далі.

Цей аналіз можна зробити посторінково, окремого розділу або всього сайту цілком. Ця інформація дає поняття про "найслабші" сторінки, які потрібно доопрацювати, так як відвідувачі найчастіше залишають саме їх.

Проведіть імпровізоване опитування серед друзів. Найближчі люди зможуть допомогти, як ніхто, розібратися в цьому питанні і пояснити, що їм не подобається у вашому сайті з точки зору звичайного користувача.

Замовити професійне юзабіліті аудіювання. Для цього не обов'язково звертатися за допомогою в веб-студію, якщо справи йдуть не так страшно. Для початку можна записатися на безкоштовний вебінар, де буде детально описуватися дана тема, що стосується дизайну сайту. Можна переглянути тематичні статті і самостійно заглибитися в це питання.

Аудит юзабіліті сайту можна провести двома способами - самостійно або замовити перевірку ресурсу у фахівця.
Замовити юзабіліті аудит сайту

Що входить до складу аналізу та коригування юзабіліті в компанії WECANDOWEB?

Юзабіліті аудит - це комплексні заходи і приділити увагу потрібно кожній складовій, щоб нічого не упустити з поля зору.

Аналіз сайту фахівцем має на увазі ряд дій, які спрямовані на виявлення помилок і проблем, в результаті яких не відбувається цільова дія. З'ясовується, чим спричинено погіршення ранжирування та індексування. Також проводиться seo-аудит сайту, що дає фахівцеві повну картину проблем з оптимізації та просування ресурсу.

У веб-студії WECANDOWEB юзабіліті аудит складається з наступних пунктів:

 

 • seo-аудит сайту;
 • технічний аудит;
 • аудит юзабіліті.

 

Саме ці три показники дають найбільш повну картину, за якою можна дати рекомендації, або зайнятися роботами з оптимізації сайту на тривалій основі.

Технічний аудит сайту-один з найважливіших етапів перевірки сайту:

 

 • перевірка валідності коду;
 • перевірка коду відповіді сервера;
 • перевірка швидкості завантаження сторінок сайту;
 • аналіз robots.txt (правила індексування);
 • аналіз роботи окремих модулів.

 

Своєчасне виявлення і усунення помилок дозволить

 

 • збільшити рівень довіри до сайту, збільшити органічний трафік;
 • поліпшити сприйняття контенту відвідувачами;
 • підвищити конверсії;
 • зменшити витрати.

 

Вартість проведення юзабіліті аудіювання залежить від масштабності проекту і поставлених цілей перед ресурсом. Це важливий крок у розвитку вашого бізнесу, який не варто ігнорувати.

Термін виконання аудіювання сайту до 1 робочого тижня зі складанням повного звіту технічного стану сайту, правок і рекомендацій.

Замовити юзабіліті аудит прямо зараз!

Замовити юзабіліті аудит прямо зараз!